پنجشنبه 16 تیر
نسخه آزمایشی
1397/05/16

تقویت تولیدکنندهای داروهای طبیعی در دستور سازمان غذا و دارو/ واردات داروهای گیاهی ممنوع

تقویت تولیدکنندهای داروهای طبیعی در دستور سازمان غذا و دارو/ واردات داروهای گیاهی ممنوع

مدیرکل اداره کل فرآورده‌هایطبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به ممنوعیت ثبت و ورود داروهای طبیعی جدید از شهریور سال گذشته، گفت: تقویت تولیدکنندهای داروهای طبیعی در دستور سازمان غذا و دارو قرار دارد.

مهناز خانوی در گفت و گو با خبرنگار ایفدانا با اشاره به اینکه حدود 200 شرکت تولیدی داروها و فرآوردهای طبیعی و ۱۲۰ شرکت تولید کننده داروهای سنتی در کشور فعال هستند، عنوان کرد:  در حال حاضر تلاش بر این است که شرکت ها ی تولید کننده داروهای طبیعی و سنتی تقویت شوند و‌در زمینه بررسی و صدور مجوزهای این دسته از شرکتها فرایند تسریع می شود. همچنین این اداره کل به زودی ساز و‌ کارهای جدیدی در راستای تسهیل فرایند بسته بندی گیاهان دارویی و‌ تولید دمنوش های طبیعی دارویی، به منظور تقویت بازار، تولید خصوصا در شهرستانها و مناطق محروم اعلام خواهد کرد. ‌
 
وی افزود: از شهریور سال گذشته عملا واردات داروهای طبیعی را نداریم  به جز تعداد محدودی که از قبل مجوز داشته که برای آن ها نیز سقف محدودی تعیین شده است.
 
مدیرکل اداره کل فرآورده‌هایطبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نیز اعلام شده که در صورت امکان طراحی فرمولاسیون داروهای طبیعی مشابه فراورده های وارداتی، تسهیل فرایند تولید این محصولات و تقویت تولید داخل ایجاد می شود.

شناسه خبر : 12820
امتیاز شما برای این خبر: