پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/05/14
درجلسه پایش مشکلات سالن های زیبایی و آموشگاههای آرایشگری بانوان عنوان شد:

ممنوعیت آموزش فعالیت های غیر قانونی به آرایشگران

ممنوعیت آموزش فعالیت های غیر قانونی به آرایشگران

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو و کرمانشاه: آموزشگاه ها نباید کارهایی را آموزش دهند که مصداق دخالت در امر پزشکی است. در هر کار باید ابتدا سلامت مردم را مدنظر قرارگیرد.

به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر کیومرث رحیمی در جلسه بررسی مشکلات و چالش های صنف آرایشگران و سالن هایی و آموزشگاههای آرایشگری بانوان که در روز شنبه 13 مرداد ماه برگزار شدگفت: اموری از قبیل میکرونیدیلینگ ،پرسینگ، تاتوی روی بدن و سوراخ کردن گوش مصداق دخالت در امور پزشکی است و آموزش آن و نیز فعالیت در راستای این موارد در سالن های زیبایی ممنوع است.

وی افزود: ماشاهدیم که در برخی از آموزشگاهها مجوزهایی صادر می کنند که براساس پروتکل وزارت بهداشت تخلف محسوب می شود. با متخلفین به شدت برخورد خواهیم کرد.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر مدیر و کارشناسان مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو و کرمانشاه، مدیر سازمان فنی و حرفه ای استان، رئیس اداره بازرسی و کشف کالاهای قاچاق اداره صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس اتحادیه آرایشگران، رئیس اتحادیه آموزشگاههای آرایشگری بانوان، رئیس اتحادیه صنف فروشگاههای لوازم آرایشی و بهداشتی حضور داشتند.


شناسه خبر : 12793
امتیاز شما برای این خبر: