پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/05/13
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

ضوابط توزیع و عرضه فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل

ضوابط توزیع و عرضه فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل

بر اساس ضوابط ابلاغی از سوی سازمان غذا و دارو، توزیع کلیه داروهای طبیعی، سنتی و مکمل‌های تغذیه‌ای صرفا از طریق شرکت‌های توزیع مجاز میسر می‌باشد.

به گزارش ایفدانا - Ifdanaبه نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران : بر اساس ضوابط ابلاغی از سوی سازمان غذا و دارو، توزیع کلیه داروهای طبیعی، سنتی و مکمل‌های تغذیه‌ای صرفا از طریق شرکت‌های توزیع مجاز میسر می‌باشد.

دکتر رئیس دانا مدیر اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل ها در راستای ضوابط ابلاغی از سوی سازمان غذا و دارو گفت :  توزیع کلیه داروهای طبیعی، سنتی و مکمل‌های تغذیه‌ای که از سازمان  غذا و دارو پروانه دریافت نموده‌اند صرفا از طریق شرکت‌های توزیع مجاز میسر می‌باشد.

همچنین محل عرضه و فروش داروهای طبیعی، سنتی و مکمل در داروخانه‌های مجاز فروش داروهای طبیعی و شیمیایی کل کشور زیر نظر دکتر داروساز می‌باشد.

وی در ادامه افزود : تبلیغات این فرآورده‌ها در صورتی که تولید داخل بوده و در فهرست داروهای رسمی و بیمه‌ای نباشند، در فضای مجازی و اینترنت مجاز بوده، ولی فروش آنها صرفا در داروخانه‌ها مجاز می‌باشد. گفتنی است که  عرضه فرآورده ‌های طبیعی سنتی و مکمل ها  در عطاری‌ها ممنوع می‌باشد.


شناسه خبر : 12772
امتیاز شما برای این خبر: