جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1397/04/30
معاونت غذا و دارو قزوین

انتخاب معاونت غذا و داروی قزوین به عنوان پایلوت تغییر روند ثبت محصولات شوینده

انتخاب معاونت غذا و داروی قزوین به عنوان پایلوت تغییر روند ثبت محصولات شوینده

 معاونت غذا و داروی قزوین به عنوان پایلوت اجرای دستور­العمل تغییر روند ثبت محصولات شوینده انتخاب شد.

به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی قزوین ، معاونت غذا و داروی قزوین به عنوان پایلوت تغییر روند ثبت محصولات شوینده انتخاب شد.

در جریان دیدار دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیرکل امور فرآورده­های بهداشتی - آرایشی سازمان غذا و دارو کشور و هیأت همراه با دکتر پیمان قجربیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، این معاونت به عنوان پایلوت اجرای دستور­العمل تغییر روند ثبت محصولات شوینده انتخاب شد.

دکتر قجربیگی در رابطه با این خبر گفت: بر اساس دستور­العمل یاد شده و به منظور تسهیل در مراحل تولید فرآورده های بهداشتی در داخل کشور و کاهش مراحل اداری مربوط به صدور مجوزها و پروانه های مربوطه، تولید و بسته بندی برخی فرآورده­های بهداشتی کم خطر در داخل کشور، تحت شرایط خاص و مطابق آیین نامه نحوه تغییر روند ثبت محصولات شوینده، نیازی به أخذ پروانه­ ساخت از اداره کل امور فرآورده­های بهداشتی و آرایشی و یا معاونت­های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ندارد و شرکت­های تولید کننده، در صورت رعایت ضوابط و شرایط مربوطه، می توانند مستقیماً نسبت به تولید این فرآورده­ها اقدام کنند والبته باید اطلاعات مربوط به این فرآورده ها را به اطلاع اداره کل و یا معاونت های غذا و دارو اعلام کنند.

وی یادآور شد که کلیه مسؤولیت مرتبط با کیفیت و سلامت این نوع فرآورده ها مسقیماً بر عهده مالک پروانه ساخت است. دکتر قجربیگی افزود: این موضوع منحصراً مربوط به تولید این فرآورده ها در داخل کشور است و به هیچ وجه، شامل فرآورده­های وارداتی نیست.

گفتنی است، برنامه مذکور روز 24 تیر 1397 در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان این معاونت و همچنین جمعی از مدیران و مسؤولان فنی واحدهای تولید و بسته­بندی محصولات شوینده، برگزار شد.

 

 

 


شناسه خبر : 12615
امتیاز شما برای این خبر: