پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/04/28

ببیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه میزبان پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی کشور

ببیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه میزبان پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی کشور

بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه میزبان پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی کشور /️ دومین مرکز تشخیص و درمان سکته کشور در کرمانشاه راه‌ اندازی می‌شود. 

به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: با پیگیری هایی که در ۲ سال اخیر در راستای توسعه تجهیزات پزشکی استان در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت ، امروز شاهد راه اندازی " آنژیوگرافی بای پلین " در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه بودیم که به محض آماده سازی فضای فیزیکی مورد استفاده دستگاه ، نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: این آنژیوگرافی که پیشرفته ترین دستگاه حال حاضر در کشور است با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال جهت ارتقاء خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران خریداری شده است.
دکتر تورج شیرزادیان افزوددستگاه آنژیوگرافی بای پلین در زمینه کارهای تخصصی مداخله‌ای عروق محیطی و قلبی به کار برده می‌شود و از جمله بارزترین ویژگی های آن میتوان به سرعت ، دقت و کیفیت بالای این دستگاه اشاره کرد. 
وی اضافه کرد: جدا از ظرفیت و کیفیت بالای این دستگاه که دقت تشخیص و درمان را ارتقاء خواهد داد ، کاهش دوز اشعه دریافتی پزشک‌ و بیمار از جمله دیگر مزیت‌های این دستگاه است. 
پس از تهران و مشهد ، کرمانشاه سومین استان کشور است که آنژیو گرافی بای پلین را خریداری کرده و از امکانات به روز و پیشرفته این دستگاه در تشخیص و درمان سکته و نارسایی های عروق محیطی ، مغزی و قلبی بهره می برد.
دکتر شیرزادیان گفت:با خریداری و راه اندازی این سه دستگاه جدید ، مدرن و منحصر به فرد پزشکی که شامل 'ام آر آی' سه تسلا ، آنژیوگرافی بای پلین و دستگاه سی تی آنژیو ۲۵۶ اسلایس است ؛ به زودی شاهد آغاز به کار اولین مرکز تشخیص و درمان سکته غرب کشور در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه خواهیم بود.
گفتنی است پس از تهران و چند مرکز معدود دیگر ، کرمانشاه از اولین استان های کشور خواهد بود که دارای مرکز تشخیص و درمان سکته حاد است و در این مرکز که دارای به روز ترین امکانات و تجهیزات پزشکی ، اتاق عمل و مراقبت های ویژه است بر روی مباحث تشخیصی گرفتگی عروق و سایر مسائل مرتبط با سکته به صورت تخصصی کار می‌شود.

شناسه خبر : 12590
امتیاز شما برای این خبر: