پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/04/28
در کارگاه آموزشی مخدرها و روانگردان ها عنوان شد:

تنوع در اشکال داروهای روانگردان گمراه کننده است

تنوع در اشکال داروهای روانگردان گمراه کننده است

مدیر نظارت و ارزیابی فرآوردده های طبیعی، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه: داروهای مخدر و روانگردان صنعتی به اشکال مختلف و فریبنده ای تولید و عرضه می شوند  و بسیاری از جوانان با عدم آگاهی به سمت آنها روی می آورند.

به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر کیومرث رحیمی در کارگاه آموزشی مخدرها و روانگردان ها که در روز چهارشنبه 27تیرماه با حضور کارشناسان غذا و دارو و  شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای تابعه استان کرمانشاه در معاونت غذا و دارو برگزار شد گفت: با پیدایش داروهای روانگردان صنعتی سن اعتیاد کاهش یافته است و حتی زنان نیز در معرض آسیب بیشتری قرار گرفته اند.

وی افزود: متأسفانه اعتیاد علاوه بر معضلات اجتماعی عدیده دارای مشکلات بهداشتی متعدد نیز می باشد که ابتلا به ایدز از آن جمله است.

دکتر رحیمی خاطرنشان ساخت: توجه به این نکته ضروری است که هیچ کس بطور ناگهانی معتاد نمی شود، بلکه معمولاً مصرف مواد از حالت کنجکاوی و تفریحی شروع شده و به مراحل پیشرفته آن بدل می شود.

وی افزود: هوشیاری خانواده ها ، برنامه های آموزشی مداوم از سنین پایین به اقشار مختلف جامعه و همچنین نظارت سازمانهای ذی ربط می تواند رشد رواج اعتیاد در جامعه را کاهش دهد.

مهندس فرشاد رشیدی معاون مدیریت نظارت و ارزیابی فرآوردده های طبیعی، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو نیز در ادامه کارگاه به بحث پیرامون برچسب اصالت و سلامت کالا پرداخت و گفت: این برچسب روشی است که با بهره گیری از توانمندیهای عرصه فناوری اطلاعات و به منظور مبارزه با تقلب و قاچاق کالا توسط سازمان غذا و داروجهت الصاق بر روی محصولات دارویی,مکمل ها ,مواد غذایی,آرایشی و بهداشتی وارداتی طراحی شده و کلیه وارد کنندگان ملزم به الصاق آن بر روی هر قلم محصول دارویی ,مکمل ها ,مواد غذایی,آرایشی و بهداشتی وارداتی می باشد.

وی برچسب اصالت و سلامت کالا را معرف نظارت وکنترل سازمان غذا و دارو بوده ونشان دهنده تضمین سلامت کالا دانست و افزود: توجه به این برچسب به مصرف کنندگان کمک میکند که به راحتی کالای اصل را از کالای قاچاق و تقلبی شناسایی نمایند.


شناسه خبر : 12587
امتیاز شما برای این خبر: