پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/02/28
در معاونت غذا و دارو فسا صورت گرفت:

برگزاری جلسه ساماندهی وضعیت خدمت دهی عطاری ها

برگزاری جلسه ساماندهی وضعیت خدمت دهی عطاری ها

جلسه ی ساماندهی وضعیت خدمت دهی عطاری ها و نیز بررسی وضعیت کارگروه نظارت بر این واحد صنفی، در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

به گزارش ایفدانا، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا، جلسه ای با حضور معاون غذا و دارو، معاون طب سنتی و کارشناسان مربوطه به منظور ساماندهی وضعیت خدمت دهی عطاری ها و نیز بررسی وضعیت کارگروه نظارت بر عطاری ها، در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو تشکیل گردید.

در این جلسه دکتر بهمنیار معاون غذا و دارو دانشگاه به بیان تخلفات مشاهده شده در عطاری ها و لزوم ساماندهی  این واحدهای صنفی  پرداختند.

سپس دکتر هاشم پور معاون طب سنتی دانشگاه با بیان عوارض مشاهده شده از مصرف داروهای ترکیبی، دست ساز و غیر مجاز در بیماران و دخالت در امر درمان توسط عطاری ها، بر لزوم برخورد با عطاری های متخلف تأکید کردند.

در ادامه این جلسه مقرر گردید یک دوره آموزشی ویژه متصدیان عطاری با هدف تعیین خط قرمزها و لزوم رعایت آن برگزار گردد، و در پایان این دوره آموزشی تعهدنامه ای مبنی بر رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه از متصدیان عطاری اخذ گردد.

در پایان این جلسه نیز مقرر گردید در خصوص نحوه خدمت دهی عطاری ها و نیز بیان عوارض مصرف گیاهان دارویی، معاونت غذا و دارو اقدام به اطلاع رسانی جهت عامه مردم نماید.


شناسه خبر : 12079
امتیاز شما برای این خبر: