پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1396/12/16
رئیس اداره نظارت بر فرآروده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو کرمانشاه:

استفاده از فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی روبه افزایش است

استفاده از فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی روبه افزایش است

رئیس اداره نظارت بر فرآروده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو کرمانشاه خبر داد: استفاده از گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی و سنتی  در نیا روبه افزایش است.

به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر کیومرث رحیمی در کارگاه آموزش گیاهان دارویی ، فرآورده های طبیعی و طب سنتی که در روز چهارشنبه 16 اسفند ماه برای پزشکان و داروسازان در معاونت غذا و دارو برگزار شد گفت: باتوجه به رویکرد استفاده از گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و سنتی در دنیا توجه و نظارت بر فرآوری و عرضه این فرآورده ها ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: از دیرباز عطاریها وظیفه رسیدگی به سلامت مردم را بر عهده داشته اند اما اکنون با ورود برخی از افراد سودجو به این صنف، این حوزه با چالش های بسیار جدی روبرو شده است .

دکتر رحیمی با اشاره به تخصصی بودن تجویز داروهای گیاهی افزود: عامه مردم بر این باور هستند که گیاهان دارویی هیچگونه ضرری ندارند اما باید گفت که گیاهان دارویی نیز مانند داروهای شیمیایی عوارض خاص خود را دارند و برای تجویز آنها باید اطلاعات و علم کافی داشت.

وی یاد آور شد : هنوز بسترهای آموزشی و فرهنگی در این زمینه ایجاد نشده است و تنها با فرهنگ سازی می توان مشکلات موجود در این عرصه را کاست.


شناسه خبر : 11370
امتیاز شما برای این خبر: