|
خانوی:

سلامت داروهای طبیعی تبلیغات ماهواره مورد تائید نیست

مدیرکل فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تبلیغات داروهای طبیعی مشمول ضوابط و مقررات است، گفت: فراورده هایی که در ماهواره تبلیغ می شوند شرایط تبلیغ در فضای رسمی را نداشته اند و  برای سلامت این محصولات هیچ ضمانتی وجود ندارد.

آخرین اخبار

در معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

پلمپ یک واحد عطاری غیر مجاز در ارومیه

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک واحد عطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور،...
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برپایی غرفه فرهنگی آموزشی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران در پایانه مسافربری غرب

غرفه آموزش دارویی و اطلاع رسانی کالاهای سلامت محور در محل پایانه مسافربری غرب توسط معانت غذا و دارو دانشگاه ایران برپا گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

هفته سلامت و پیاده روی همگانی در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

مراسم  پیاده روی همگانی و ورزش صبحگاهی روز چهارشنبه4 اردیبهشت ماه98  از محل معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران برگزار  گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

حضور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در برپایی میز سلامت بازار تهران

غرفه میز سلامت در بازار تهران با حضور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه98 برپا گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

دکتر شوشتری زاده ، بمناسبت هفته سلامت از گیاهان دارویی گفت

رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، از گیاهان دارویی گفت
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
در سومین روز از هفته سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه برگزار شد؛

کارگاه آموزشی سلامت محوری محصولات در راستای هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،دکتر نگار مهری در کارگاه آموزشی آشنایی با آیین نامه و ضوابط  فعالیت واحدهای عطاری وعرضه کنندگان گیاهان دارویی  که در سوم اردیبهشت سالجاری در سالن جلسات این معاونت برگزار شد،ضمن گرامیداشت هفته سلامت به بیان شعار هفته سلامت با عنوان مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت است پرداخت و اظهار داشت: پیام روز شمارهفته سلامت در روز سوم از این هفته با عنوان اهمیت مشارکت اجتماعی و سلامت است که می طلبد در این ایام بیش از روزهای گذشته به سلامتی داروها و مکمل های سنتی توجه شود. وی با بیان این که این کارگاه آموزشی در راستای آشنایی با آیین نامه و ضوابط  فعالیت واحدهای عطاری و عرضه کنندگان گیاهان دارویی است . کارشناسان دارویی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو ادامه داد: این کارگاه ویژه صنف عطاران استان با هدف آشنایی با قوانین و مقررات کار در عطاری و لزوم ساماندهی فعالیت عطاری ها برگزار گردیده است واز آنجا که بدون همكاري و علاقه مردم به تأمين و توسعه خدمات سلامت هيچگونه موفقيتي در سلامت جامعه پيش بيني نمي گردد، توجه به اصل « سلامت به وسيله مردم‌» و « قراردادن سلامت مردم در دست خود آنها» اهمیت ویژه ای دارد. دکتر مهری اضافه کرد: در واقع سلامت پديده‌اي خودجوش است كه می بایست انگيزه برخورداري از آن در مردم ايجاد گردد و علاوه بر بخش بهداشت، آحاد جامعه  نیز بايد درگير مراقبت از خود گردند. کارشناسان دارویی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو سلامتی را پدیده ای  دانست که نیازمند همکاری تمام اصناف از جمله صنف عطاران و عرضه کنندگان گیاهان دارویی است. وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه آموزشی کلیه متصدیان واحدهای عطاری و عرضه کنندگان گیاهان دارویی دارای پروانه کسب معتبر و یا فاقد آن که در حال حاضر فعالیت می نمایند موظفند نسبت به ارائه مدارک و اخذ مجوز از معاونت غذا و دارو دانشگاه اقدام نمایند. دکتر مهری در پایان این  جلسه گفت: بدیهی است در صورت عدم اقدام به موقع برای اخذ مجوز، مطابق مقررات از فعالیت واحد جلوگیری بعمل خواهد آمد. 
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹
خانوی:

سلامت داروهای طبیعی تبلیغات ماهواره مورد تائید نیست

مدیرکل فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تبلیغات داروهای طبیعی مشمول ضوابط و مقررات است، گفت: فراورده هایی که در ماهواره تبلیغ می شوند شرایط تبلیغ در فضای رسمی را نداشته اند و  برای سلامت این محصولات هیچ ضمانتی وجود ندارد.
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
دکتر ولایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد:

عملکرد معاونت غذا و دارو در ایام نوروز 98

معاون غذا و دارو عملکرد این معاونت و خدمت رسانی به شهروندان گرامی در ایام نوروز را عنوان کرد.
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

پلمپ 2 مرکز غیر مجاز عرضه مکمل تغذیه‌ای واقع در منطقه 2 شهر تهران توسط بازرسین معاونت غذا و دارو

دو مرکز غیرمجاز عرضه مکمل تغذیه‌ای روز سه شنبه 27 فروردین ماه98 توسط بازرسین اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل های معاونت غذا و دارو پلمپ شد.
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۳۶
از سوی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های معاونت غذا و دارو مطرح شد؛

اقدامات و عملکردهای نوروزی آن حوزه

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان دکتر نگار مهری عملکرد اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ها را در ایام نوروز اعلام کرد. خانم دکتر مهری در گفتگو با روابط عمومی این معاونت با بیان اینکه  حوزه اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان مانند سایر حوزه ها در ایام تعطیل به فعالیت و نظارت و بازرسی های خود ادامه داده است اظهار داشت: حوزه نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ها نیز از 27 اسفند ما تا 16 فروردین ماه سالجاری فعالیت و ارزیابی های نوروزی خود را همچون سایر روزهای سال با شدت پیگیری کرده است. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بازرسی های ویژه نوروز با محوریت بسیج امکانات و نیروی متخصص در راستای نظارت بیشتر بر سلامت محوری محصولات و فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ها کارشناسان  این اداره در بازدید های نوروزی از سطح عطاری ها جهت جلوگیری از تخلف و فروش هرگونه محصول دارویی (گیاهی و شیمیایی) غیر مجاز و نظارت بر نحوه ی عرضه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در سطح داروخانه ها همت گماردند. دکتر نگار مهری خاطر نشان کرد در ایام نوروز اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل30 مورد بازرسی از عطاری های سطح مراکز داشته است.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
در راستای خدمت رسانی به سیل زدگان خوزستانی؛

فعالیت شبانه روزی كارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز در اردوگاه سیل زدگان حمیدیه به روایت تصویر

فعالیت شبانه روزی کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اردوگاه سیل زدگان شهرستان حمیدیه در حال انجام است.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۷
در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا برگزار شد

کارگاه آموزشی "شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه"

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان کارگاه آموزشی شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در سالن جلسات معاونت غذا و داروبا حضور کارشناسان و ناظرین شبکه های بهداشت و درمان برگزار شد. شایان ذکر است این جلسه در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر وکارآمدی هرچه تمام تر کارکنان حوزه مکمل ها با تدریس خانم دکتر نگار مهری کارشناس دارویی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروبرگزار شده است. دکتر مهری با بیان این که هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آموزش انواع شیرخشک های رژیمی،متابولیک و غذاهای ویژه ونحوه پایش ونظارت برعرضه این محصولات سلامت محور و الزام ثبت اطلاعات بیمارطبق ابلاغ سازمان غذا و دارو در سامانه HIX است ادامه داد: مستندات فوق لازم است که دربایگانی مستندات هویتی مرتبط با اطلاعات ثبت شده توسط داروخانه های عرضه کننده شیرخشک های رژیمی وغذاهای ویژه مشمول ارز دولتی صورت بگیرد.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵
دکتر غفارزاده عنوان کرد:

مدیریت بحران سیل در استان آذربایجان غربی در حوزه دارو و ملزومات مصرفی تحت کنترل است

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان عنوان کرد و گفت: 
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد:

کشف و امحاء اقلام غیر مجاز، تقلبی و قاچاق به ارزش 19 میلیارد ریال در ارومیه

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با اشاره به بازدیدهای مستمر و سرزده کارشناسان این معاونت گفت: 
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۳۴
معاو غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛

انبار جمع آوری کمک های مردمی اهواز زیر ذره بین غذا و دارو

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت: انبار مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی جمع آوری شده از کمک های مردمی اهواز به صورت مستمر توسط کارشناسان این معاونت مورد بازرسی قرار می گیرد.
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸

افزایش 60 درصدی قیمت مکمل در سال 97

رئیس سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های غذایی و رژیمی گفت: قیمت گذاری مکمل ها طوری صورت می گیرد که به کیفیت محصول، تولیدکننده و مصرف کننده آسیبی وارد نکند و درحد اپتیمم(بهینه) باشدبنابراین قیمت مکمل ها بین 50 تا 60 درصد در سال 97 افزایش یافت.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۲۱
خانوی:

کاهش 50 درصدی واردات مکمل در سال 97/ تبلیغ مکمل ها ممنوع است؛ مردم از داروخانه مکمل تهیه کنند

مدیر کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به رونق تولید مکمل در داخل کشور از کاهش 50 درصدی واردات مکمل در سال 97 خبر داد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۱۱
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خوزستان:

شرایط بحرانی خوزستان با عدم مدیریت واحد تشدید می‌شود

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خوزستان گفت: از روز سوم حادثه، اتاق بحران تشکیل دادیم و اقدامات به بخش امداد، درمان و نجات تقسیم‌بندی شد که در بخش امداد و نجات از بهداری رزمی جنوب و هلال احمر استفاده می‌کنیم، در مرحله بعد سپاه نیز همراه شده اما نقطه ضعف ما این است که مدیریت واحد نداریم.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در حاشیه بازدید رئیس سازمان غذا و دارو،

تشریح اقدامات حوزه بهداشت و درمان به سیل زدگان شوشتر

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در حاشیه بازدید رئیس سازمان غذا و دارو مهمترین اقدامات حوزه بهداشت و درمان به سیل زدگان شوشتر را تشریح کرد.  
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲
رئیس سازمان غذا و دارو در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان خبر داد

کمک ۵۰۰ میلیون تومانی دارو به سیل زدگان خوزستانی + گزارش تصویری

در سفر یکروزه رئیس سازمان غذا و دارو به استان خوزستان، ضمن برگزاری جلسه ای با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اهواز و بررسی وضعیت وضعیت دارو و ملزومات پزشکی برای کمک به سیل زدگان، از نزدیک از کمپ های برپا شده سیل زدگان خوزستانی بازدید کرد.
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵