|

گردهمایی تکریم ائمه جماعات و فعالان نماز

جلسه تجلیل و تکریم ائمه جماعات و فعالان نماز در محل سالن کنفرانس ساختمان معاونت توسعه مدیریت و منابع برگزار شد

آخرین اخبار

در پیامی صورت گرفت؛

پیام تبریک معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به مناسبت فرا رسیدن سال نو

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پیامی فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت.
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۸

گردهمایی تکریم ائمه جماعات و فعالان نماز

جلسه تجلیل و تکریم ائمه جماعات و فعالان نماز در محل سالن کنفرانس ساختمان معاونت توسعه مدیریت و منابع برگزار شد
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۵۳
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

استقبال از فصل بهار در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

فرارسیدن فصل شادی بخش و نشاط آور بهاران و حیات دوباره زمین نشانه ای از قدرت و رحمت الهی است. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سالی نو معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران به استقبال بهار رفت.
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۴۳

توصیه سازمان غذا و دارو برای خرید و مصرف خوراکی های ایام نوروز

اداره کل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در آستانه سال نو، برای حفظ سلامت نکاتی را برای خرید و مصرف مواد غذایی از قبیل شیرینی، محصولات لبنی، آجیل و سوغاتی ها ارائه کرد.
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۵۷
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

بازرسی از نمایشگاه های عرضه محصولات

اداره  نظارت بر مواد غذایی معاوتت غذا و دارو  بازرسی از سطح عرضه انجام داد
یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۲۲
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار کرد؛

برگزاری دهمین جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 97 بصورت ویدئو کنفرانس با حضور استانهای قطب سوم

دهمین کارگروه پیشگیری و مقابله با محصولات سلامت محور قاچاق  در مورخ 25/11/1397 با ریاست دکتر بابک قطبی معاون محترم غذا و دارو و با  حضوردبیر کمیسیون برنامه ریزی وهماهنگی ،نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانهای همدان وکردستان وسایر اعضاء کارگروه پیشگیری ومقابله با قاچاق محصولات سلامت محور استانهای قطب سوم بصورت ویدئو کنفرانس در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار گردید.
یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۲۵
مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی در گفتگو با روابط عمومی معاونت غذا و دارو اعلام کرد:

برنامه نظارتی مدیریت غذا در ایام نوروز

مدیریت نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با روابط عمومی این معاونت اظهار داشت: این مدیریت برنامه نظارتی خود را از 15هم اسفندماه سالجاری آغاز کرده است واین بازرسی ها و نظارت ها بر مراکز بسته بندی و تولید مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی تا بیستم فروردین ماه سال 98 ادامه دارد. دکتر محمد کاظم زاده افزود: طی جلساتی که در شبکه های بهداشتی شهرستان ها با کارشناسان ستادی و شبکه ها برگزار شده است اهم فعالیتها و برنامه ریزی های نوروز 98 در راستای ارائه خدمات مطلوب سلامت محور برای مسافران و هم استانی ها تدارک دیده شده است وکارشناسان و کارکنان این مجموعه در جریان کامل برنامه های اجرایی قرار گرفته اند و از15هم اسفند ماه برنامه های نظارتی و بازرسی ها کلید خورده است. مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی این معاونت با بیان این که سلامت مردم در درجه اول اهمیت قرار دارد ادامه داد: لیست کشیک های نظارتی کارشناسان حوزه نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی در ایام نوروز مشخص شده است ومقرر گردیده است کارشناسان در طول روز طبق لیست تدارک دیده شده از مراکز تهیه و طبخ غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی نمونه برداری نمایند.
یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴

دکتر ولایی از فعالیت های معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران در ایام نوروز98خبر داد

دکتر ولایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران از فعالیت های این معاونت در ایام نوروز98خبر داد.
یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
توسط مدیریت نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه برگزار شد:

مسابقه علمی دانش آموزی / تقدیر از برگزیدگان

مسابقه علمی با محورهای نشانگر رنگی ، برچسب اصالت کالا ، و پروانه ساخت در بین کلیه دانش آموزان دبستان دخترانه 15 خرداد  برگزار شد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷
رئیس اداره تحقیق و توسعه و آموزش مردمی معاونت غذا و داروی اهواز؛

توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت در استقبال از عید نورروز

رئیس اداره تحقیق و توسعه و آموزش مردمی معاونت غذا و داروی اهواز، توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت در استقبال از عید نورروز را بیان کرد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

بازدید مدیر و کارشناسان اداره نظارت از واحدهای تولیدی استان

مدیر اداره نظارت برمواد غذایی وبهداشتی معاونت غذا ودارو در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز سال 98 ازتعدادی واحدهای تولیدی بازدید نمود.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو؛

300 شرکت تولید فرآورده بهداشتی آرایشی در کشور فعال هستند

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر 300 شرکت فعال در تولید فرآورده های بهداشتی و آرایشی کشور فعالند که بیش از 50 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده اند.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
گزارش از حسین عبدالعزیزی

ضرورت برنامه‌ریزی برای فرصت‌سازی از تهدیدهای چهارشنبه سوری

نخبگان فکری و فرهنگی باید با برنامه‌های کارآمد ضمن مهار آسیب‌های احتمالی و اصلاح رفتارهای پرخطر، تهدیدهای چهارشنبه سوری را به سمت فرصت‌سازی پیش ببرند.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴
با حضور رئیس سازمان غذا و دارو صورت گرفت؛

افتتاح نمایشگاه بین المللی «ایران کازماتیکا» در منطقه آزاد اروند + گزارش تصویری

با حضور رئیس سازمان غذا و دارو کشور، نخستین نمایشگاه بین المللی فرآورده های بهداشتی، آرایشی، شوینده سلولزی و صنایع وابسته با عنوان «ایران کازماتیکا» در آبادان افتتاح شد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

توسط مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو البرز عنوان شد:

نظارت5 تیم بازرسی بر واحدهای تولید مواد خوراکی و آشامیدنی در ایام نوروز
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۴
با حضور دکتر پیرصالحی معاون وزیر بهداشت صورت می گیرد؛

افتتاح اولین نمایشگاه ایران کازمتیکا در منطقه اروند

با حضور دکتر مهدی پیرصالحی، رییس سازمان غذا و دارو اولین نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا روز جمعه بیست و چهارم اسفند ماه در منطقه آزاد اروند افتتاح خواهد شد.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
سلامتی در سفر را جدی بگیرید

مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو گفت؛

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو ، با بیان اینکه نباید یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از غذا، چای و قهوه نوشیدگفت:آهن یکی از املاح مورد نیاز بدن است واعمال حیاتی متعددی را در بدن به عهده دارد. دکتر کاظم زاده افزود: نقش اصلی آهن در بدن حمل اکسیژن درهموگلوبین خون و میوگلوبین عضلات است و همچنین، آهن یکی از اجزاء تشکیل دهنده ی بسیاری از آنزیم ها در بدن است که برای انجام تعدادی از فرآیندهای متابولیکی لازم است. مدیر نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی این معاونت، به کمبود آهن در رژیم غذایی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین عوامل کمبود آهن در بدن این است که منجر به بروز کم خونی می شود. وی به منابع غذایی آهن اشاره کرد و ادامه داد : منابع غذایی گوشتی آهن عبارتنداز: گوشت قرمز،چگر مرغ،ماهی،تخم مرغ و همچنین منابع آهن غیر گوشتی مثل غلات،سزی ها،میوه های خشک، آجیل و حبوبات هستند که  و در مقایسه با آهن گوشتی کمتر جذب بدن می شود (کمتر از 10 درصد و اغلب  زیر 5 درصد). مدیر نظارت بر غذا گفت: غذاهای حیوانی مانند گوشت و تخم مرغ،   جذب آهن گیاهی را افزایش می دهند.انواع مغزها گردو، فندوق ، بادام ، پسته، میان وعده های مناسبی برای تامین پروتئین و انرژی هستند،بهتر است از آجیل خام  استفاده نمائید، در صورت استفاده از آجیل بو داده از نوع کم نمک آن استفاده کنید. دکتر کاظم زاده اضافه کرد: به عنوان میان وعده در برنامه غذایی روزانه به خصوص برای کودکان و نوجوانان از انواع خشکبار استفاده نمائید.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷
درنشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛

سهمیه دارویی بیماران خاص استان همدان برای سال آینده افزایش یافته است

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان معاون غذا و داروی دانشگاه  در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات مرکز همایش های دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده در خصوص بیماران خاص سهمیه دارویی این بیماران نسبت به سال گذشته افزایش یافته است ودر سال 98 این بیماران ازسهمیه بیشتری برخوردار خواهند بود افزود: در سالهای اخیر تحولاتی در حوزه سیاسی و اقتصادی رخ داد و موضوعاتی مانند اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل مطرح شد و به این ترتیب الگوی تولید و مصرف دارو‌ها تغییر کرده است وتمهیدات لازم در حوزه غذا و دارو در ایام نوروز تدارک دیده شده است. دکتر ایرج خدادادی افزود:هم‌اکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید دارو در داخل کشور حمایت می‌کند اگرچه دولت برای تأمین دیگر داروها که در کشور تولید نمی‌شود از طریق بودجه ارزی نسبت به واردات اقلام دارویی مورد نیاز اقدام می‌کند به طوریکه در سالجاری مبلغ سه و نیم میلیارد دلار برای این موضوع تخصیص داده شد. دکتر خدادادی ادامه داد: تمهیدات لازم‌ برای خدمت ‌رسانی در ایام نوروز از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده و تمام موارد مورد نیاز به همه بیمارستان ها ابلاغ شده  است که اقلام مورد نیاز را تأمین و ذخیره کنند. معاون غذا و دارو در پاسخ به  سئوالی درخصوص تأمین دارو برای بیماران خاص افزود: دولت برای تامین اقلام دارویی بیماران خاص قول داده و سهمیه‌ای در نظر گرفته می شود ولی باید توجه داشت که در سال ۹۷ برخی کمبودها ایجاد شد و این نگرانی همچنان در ذهن‌ها باقی مانده که با برنامه‌ریزی های انجام شده، مشکلی نخواهیم داشت.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

جلسه ویدئو کنفرانس مدیران قطب سوم

 به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، مدیرنظارت برموادغذایی،آرایشی وبهداشتی به همراه رئیس اداره نظارت بر صادرات و واردات فراورده های خوراکی،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی در جلسه ویدئو کنفرانس مدیران قطب سوم کشورشرکت کردند.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مسئولین فنی صنایع لبنی و آشامیدنی استان اصفهان در ایام نوروز 98

جلسه سیاست های کلی معاونت در خصوص کنترل و نظارت مواد غذایی تبیین شده و در ادامه در خصوص برنامه های معاونت جهت نظارت بر واحد های تولیدی در ایام نوروز 
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸