|
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

توزیع داروی والزارتان از هفته آینده در بازار

سخنگوی سازمان غذا و دارو درمورد تامین داروی والزارتان گفت: این دارو هفته آینده در بازار توزیع و مشکل کمبود آن برطرف خواهد شد.

آخرین اخبار

در معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

پلمپ یک واحد عطاری غیر مجاز در ارومیه

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک واحد عطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور،...
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برپایی غرفه فرهنگی آموزشی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران در پایانه مسافربری غرب

غرفه آموزش دارویی و اطلاع رسانی کالاهای سلامت محور در محل پایانه مسافربری غرب توسط معانت غذا و دارو دانشگاه ایران برپا گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

هفته سلامت و پیاده روی همگانی در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

مراسم  پیاده روی همگانی و ورزش صبحگاهی روز چهارشنبه4 اردیبهشت ماه98  از محل معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران برگزار  گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد:

همایش ورزش صبحگاهی و صبحانه سالم

در چهارمین روز از هفته سلامت همایش ورزش صبحگاهی و صبحانه سالم توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

آموزش اطلاعات دارویی به کودکان مهدکودک در هفته سلامت توسط معاونت غذا و دارو

به مناسبت هفته ملی سلامت، برنامه آموزشی سه شنبه 3اردیبهشت ماه 98با همکاری کارشناسان تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران و با هدف آموزش مصرف منطقی دارو، در مهدکودک "نیکی" برای کودکان پیش دبستانی 5 الی 7 سال برگزار شد.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۷
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

حضور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در برپایی میز سلامت بازار تهران

غرفه میز سلامت در بازار تهران با حضور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه98 برپا گردید.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
به مناسبت هفته سلامت انجام می شود؛

سنجش تراکم استخوان در معاونت غذا و داروی دانشگاه

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، مدیر نظارت بر غذا،محصولات آرایشی و بهداشتی این معاونت در راستای سلامت محوری آحاد جامعه و با توجه به اهمیت هفته سلامت و به منظور اصلاح الگوی مصرف تغذیه ای کارکان مجموعه و جلوگیری از پوکی استخوان در سنین میانسالی اقدام به برگزاری برنامه سنجش تراکم استخوان برای کارکنان مجموعه علوم پزشکی و ورزشکاران حاضر در برنامه ورزشی صبحگاهی نموده است. دکتر کاظم زاده هدف از این برنامه را جلوگیری از پوکی استخوان در سنین میانسالی دانست و افزود:برنامه سنجش تراکم استخوان با همکاری شرکت پاستوریزه پگاه همدان برای کارکنان مجموعه علوم پزشکی و ورزشکاران حاضر در برنامه ورزشی صبحگاهی انجام می شود.. گفتنی است این برنامه در روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت سالجاری در چادر سلامت معاونت غذا و دارو انجام می شود.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴
در سومین روز از هفته سلامت صورت پذیرفت؛

دوره آموزشی توانمندسازی مسئولین فنی آزمایشگاه های کنترل کیفی مواد غذایی ،آشامیدنی و بهداشتی

دوره آموزشی توانمندسازی مسئولین فنی آزمایشگاه های کنترل کیفی مواد غذایی ،آشامیدنی و بهداشتی در معاونت غذا و داروی  برگزار شد؛
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

توزیع داروی والزارتان از هفته آینده در بازار

سخنگوی سازمان غذا و دارو درمورد تامین داروی والزارتان گفت: این دارو هفته آینده در بازار توزیع و مشکل کمبود آن برطرف خواهد شد.
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴

واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است/ ظرفیت عراق برای افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تسهیل ثبت و رجیستری دارو و تجهیزات تولید داخل به کشور عراق پیگیری خواهد شد، گفت: واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است و شرکت های تولیدکننده ایرانی می توانند از این ظرفیت برای افزایش صادرات استفاده کنند.
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴
در سومین روز از هفته سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه برگزار شد؛

کارگاه آموزشی سلامت محوری محصولات در راستای هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،دکتر نگار مهری در کارگاه آموزشی آشنایی با آیین نامه و ضوابط  فعالیت واحدهای عطاری وعرضه کنندگان گیاهان دارویی  که در سوم اردیبهشت سالجاری در سالن جلسات این معاونت برگزار شد،ضمن گرامیداشت هفته سلامت به بیان شعار هفته سلامت با عنوان مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت است پرداخت و اظهار داشت: پیام روز شمارهفته سلامت در روز سوم از این هفته با عنوان اهمیت مشارکت اجتماعی و سلامت است که می طلبد در این ایام بیش از روزهای گذشته به سلامتی داروها و مکمل های سنتی توجه شود. وی با بیان این که این کارگاه آموزشی در راستای آشنایی با آیین نامه و ضوابط  فعالیت واحدهای عطاری و عرضه کنندگان گیاهان دارویی است . کارشناسان دارویی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو ادامه داد: این کارگاه ویژه صنف عطاران استان با هدف آشنایی با قوانین و مقررات کار در عطاری و لزوم ساماندهی فعالیت عطاری ها برگزار گردیده است واز آنجا که بدون همكاري و علاقه مردم به تأمين و توسعه خدمات سلامت هيچگونه موفقيتي در سلامت جامعه پيش بيني نمي گردد، توجه به اصل « سلامت به وسيله مردم‌» و « قراردادن سلامت مردم در دست خود آنها» اهمیت ویژه ای دارد. دکتر مهری اضافه کرد: در واقع سلامت پديده‌اي خودجوش است كه می بایست انگيزه برخورداري از آن در مردم ايجاد گردد و علاوه بر بخش بهداشت، آحاد جامعه  نیز بايد درگير مراقبت از خود گردند. کارشناسان دارویی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو سلامتی را پدیده ای  دانست که نیازمند همکاری تمام اصناف از جمله صنف عطاران و عرضه کنندگان گیاهان دارویی است. وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه آموزشی کلیه متصدیان واحدهای عطاری و عرضه کنندگان گیاهان دارویی دارای پروانه کسب معتبر و یا فاقد آن که در حال حاضر فعالیت می نمایند موظفند نسبت به ارائه مدارک و اخذ مجوز از معاونت غذا و دارو دانشگاه اقدام نمایند. دکتر مهری در پایان این  جلسه گفت: بدیهی است در صورت عدم اقدام به موقع برای اخذ مجوز، مطابق مقررات از فعالیت واحد جلوگیری بعمل خواهد آمد. 
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹

قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه از استان‌های دیگر بیشتر است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه به دلیل همجواری با کشور عراق نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است.
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹
در دومین روز از هفته صورت پذیرفت؛

مصاحبه زنده رادیویی مدیریت نظارت برمواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،مدیریت  نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در دومین روز از هفته سلامت اقدام به اجرای برنامه زنده رادیویی با موضوع آموزش رکن سلامت نمود.   گفتنی است دکتر کاظم زاده در برنامه کلنیک همدان با تأکید بر رعایت سلامت مواد غذایی  و اصلاح الگوی تغذیه ای با کاهش مصرف قند،نمک، چربی و همچنین سبک زندگی سلامت محور که می تواند با مراقبت های اولیه بهداشتی و ارتقای دانش و سواد سلامت آحاد جامعه،شکل گیرد و هرگاه دانسته های تغذیه ای مردم بهبود یابد می تواند در نگرش و عملکرد آنان نقش موثری داشته و منجر به ارتقای سطح سلامت مردم با خود مراقبتی و رعایت تغذیه سالم گردد
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۲۸
در مراسم بزرگداشت میلاد منجی عالم بشریت مورد تأکید قرار گرفت؛

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در مراسم جشن میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)گفت :مهمترین نعمتی که خداوند سبحان به بندگانش عطا فرموده است سلامتی است

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم بزرگداشت فرخنده میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) با بیان اینکه مهمترین هدیه ای که خداوند بعد ازقرار دادن  امامان و ائمه اطهار علیه السلام برای هدایت و ارشاد ما بندگان در روی این کره خاکی قرار داده است نعمت سلامتی است و ما باید برای حفظ این نعمت بزرگ خداوند شاکر باشیم و تلاش کنیم  سلامتی خود را همواره حفظ نمائیم. دکتر خدادادی در این برنامه ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج) و عید نیمه شعبان ضمن تبریک به همکاران اضافه کرد: سلامت جسم و روح یکی از نعمات بسیار بزرگ خداوندی است که به انسان ها از طرف خداوند منان به ودیعه گذارده شده است وما وظیفه داریم مراقب سلامت خودباشیم وباید توجه داشت که برای حفظ سلامتی همواره  باید مراقب سلامت جسم با رعایت نکات فردی،بهداشتی و تغذیه ای باشیم چرا که در دنیای کنونی رعایت نکات تغذیه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶
توسط مرکز اطلاع رسانی دروها و سموم معاونت غذا و دارو کرمانشاه راه اندازی شد:

مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم (DPIC) در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع)

رئیس مرکز اطلاع رسانی دروها و سموم معاونت غذا و دارو کرمانشاه: مرکز اطلاع رسانی دارو وسموم یک مرکز مشاوره تلفنی است که جوابگوی سوالات کادر پزشکی درحوزه دارویی است.
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳
با پیگیری های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان صورت پذیرفت؛

کمک غیر نقدی 97میلیون 219هزار و 730ریالی به مناطق سیل زده کشور

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،این معاونت در یک اقدام خیرخواهانه با ایجاد کمپین کمک به سیل زدگان استانهای کشورمان در گروه داروسازان علیرغم کمک های نقدی و غیر نقدی کارکنان مجموعه خود از طریق ارگان های هلال احمر و کمیته امداد موفق به جذب کمک و مشارکت 33قلم دارو به مبلغ 57میلیون و219هزار و730ریال به همراه 40میلیون ریال اقلام و لوازم بهداشتی و شیرخشک از سوی بخش خصوصی و تحت نظارت معاونت غذا و دارو به مناطق سیل زده گردید. گفتنی است داروسازان بخش خصوصی استان همدان و شهرستان های کبود رآهنگ، تویسرکان با مشارکت فعال خود در کمپین کمک به سیل زدگان که از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان راه اندازی شده بود با نیت خداپسندانه و خیرخواهانه شرکت کردند و بالغ بر 9 میلیون و 721هزار و730ریال کمک غیر نقدی در قالب دارو، شیرخشک و اقلام بهداشتی به مناطق سیل زده اهداء نماید.  شایان ذکر است کمکهای جمع آوری شده  در این اقدام خیرخواهانه،33قلم دارو به مبلغ 57میلیون و219هزار و730ریال به همراه 40میلیون ریال اقلام و لوازم بهداشتی و شیرخشک بود که پس از جمع آوری به سازمان هلال احمر استان همدان جهت ارسال به مناطق سیل زده ارسال شد. درپایان لازم به توضیح است که موارد فوق از سوی دارورسازان خیر به نام های سرکارخانم دکتر مساعد، سرکار خانم دکتر قربانی، سرکار خانم دکتر معصومه کاووسی ،آقای دکتر اسدی منش و همکاران محترم داروساز شهرستان تویسرکان،آقای دکتر محمد موسوی،شهرستان کبود رآهنگ سرکارخانم دکتر طیبه بهرامی اهدا شده است.
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

با حضور وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی وهمراهی ریاست دانشگاه و معاون غذا و دارو البرز انجام گردید.

افتتاح پیشرفته ترین واحد تولید قرص وکپسول کشوربا ظرفیت سالانه 6 میلیارد قرص( اکتوور2 ) درسال رونق تولید
یکشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۸
یکشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۴۵
کاهش مصرف قند،نمک و چربی ضامن سلامت و طول عمربانشاط

در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه های هفته سلامت برگزار شد؛

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو با هدف برگزاری هرچه با شکوه تر هفته سلامت با موضوع سلامت و نشاط در جسم سالم است اقدام به نشست با همکاران معاونت غذا و دارو جهت برنامه ریزی دقیق هفته سلامت نمود. دکتر محمد کاظم زاده با بیان اینکه داشتن جسم سالم در گرو توجه به فعالیت های بدنی و همچنین توجه به غذا و محصولات و مواد غذایی  سالم و استاندارد است که جهت خوردن انتخاب می نمائیم ادامه داد: اگر انسان به دو عنصر تغذیه سالم و ورزش به صورت منظم توجه کند در طول زندگی هموار سلامت و پرنشاط خواهد بود.   وی اضافه کرد با توجه به اینکه در آستانه هفته سلامت هستیم جا دارد که هرچه بیشتر و بهتر به موضوعات  سلامت محوری خصوصا" سلامت ورزش پرداخته شود. دکتر محمد کاظم زاده  تصریح کرد باید به این مهم پرداخته شود که کاهش مصرف قند،نمک و چربی ضامن سلامت و طول عمربانشاط برای هر فرد خواهد بود. وی در این جلسه خواهان مشارکت  هر چه بیشتر و بهتر کارکنان مجموعه غذا و دارو و همچنین مشارکت و همکاری کارخانجات مواد غذایی و مسئولین فنی داروخانه ها شد و اظهار داشت: سعی داریم در هفته سلامت با کمک مرکز بهداشت شهرستان همدان ایستگاه سلامت را در ورودی معاونت غذا و دارو ایجاد کنیم و همچنین با استفاده از دستگاه تراکم استخوان میزان تراکم استخوان اولیه کارکنان را اندازه گیری نماییم که این کار یکی از نکات مهم در سلامت استخوانهای افراد است. دکتر کاظم زاده گفت:ورزش همگانی را در روز چهارشنبه در داخل معاونت غذا و دارو برای همکاران خواهیم داشت و در نظر داریم برای فرزندان کارکنان مجموعه مسابقه نقاشی را به مناسبت هفته سلامت در نظر برنامه ریزی و اجرا کنیم و همچنین بنرها با موضوعات سلامت محوری جهت چاپ و نصب در دستور کازر قرار گرفت. وی در این جلسه باتأکید بر این موضوع که شعار هفته سلامت باید در سربرگ نامه های اداری درج گردد ادامه داد: اهدای جوایز ورزشی به ورزشکاران به قید قرعه و شرکت همکاران در برنامه کوهپیمایی هفته سلامت را مد نظر قرار داد و خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی جامع و کاملی از برنامه های هفته سلامت را  توسط روابط عمومی مرکز خواهیم دا شت و لازم است هماهنگی رسانه ای با صدا و سیمای همدان جهت پوشش برنامه ورزشی صورت پذیرد.  
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
با تلاش های مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا صورت پذیرفت؛

تولید ۲۸ برنامه کارشناسی با موضوعات کاهش قند، نمک،چربی

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،دکترمحمد کاظم زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه هفته سلامت هستیم وسلامتی افرا یکی از نکات بسیار حائز اهمیت برای هر کشوری است بنا براین ضروری است که برنامه های تغذیه سالم با استفاده ازاطلاع رسانی های جامع با موضوعات کاهش مصرف غذاهای پرنمک، پر چرب، شیرین، برنامه ها را در راستای سلامت مردم گسترش دهیم مدیرنظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان ادامه داد:اصلاح الگوی مصرف غذایی در خانواده ها یکی از موارد اساسی در خانواده ها است که باید مورد توجه قرار گیرد. دکتر کاظم زاده به بیان نکات تغذیه ای در گروه های مختلف سنی پرداخت و اظهار داشت:کودکان و نوجوانان در سنین رشد هستند و باید خیلی بیشتر به نکات تغذیه ای آنها توجه شود. وی با اشاره به اینکه درهنگام خرید محصولات غذایی الزامی است به نشانگرهای رنگی تغذیه ای بادقت نظر بیشتری توجه کرد و ازسلامت وامنیت غذایی اطمینان حاصل کرد زیرا خوراکی های نا متعارف و نامرغوب موجب بیماری های مزمن، غیر واگیر و تغذیه ای می شود. مدیرنظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان خاطر نشان کرد: باید در راستای ارتقای سواد سلامت جامعه نهایت تلاش رسانه ای را کرد تا آحاد جامعه با نحوه ی درست انتخاب مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا شوند و آن را سرلوحه انتخاب های خود قرار دهند و از خرید هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی خودداری نمایند. وی در پایان به معرفی تلفن و سایت معاونت غذا و دارو جهت رسیدگی به شکایات مردمی از محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی بسته بندی شده فاقد برچسب ها اشاره کرد و گفت: در صورت هرگونه مغایرت با استاندارهای سازمان غذاو دارو در هنگام خرید محصول می توانید با معاونت غذا و دارو واحد شکایات و رسیدگی به تخلفات محصولات مراجعه یا تماس داشته باشید.
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۰۳