|

کمبود دارو نخواهیم داشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سال آینده مطلقا کمبود دارو نخواهیم داشت، گفت: اما توصیه من این است که هزینه‌ها مطابق با درآمدهای کشور باشد.

آخرین اخبار

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برگزاری اولین سمینار علمی آشنایی با قوانین مرتبط با داروهای اعتیاد آور و روش‌های نوین درمان اعتیاد در سال 1397

در راستای دستیابی به هدف سند ملی کمیته پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر و عوامل خطر غیر مرتبط در جمهوری اسلامی ایران در بازه زمانی 1394 تا 1404 با عنوان "کاهش نسبی در میزان مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر"، اولین سمینار علمی آشنایی با قوانین مرتبط با داروهای اعتیاد آور و روش‌های نوین درمان اعتیاد
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۶
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برگزاری جلسه کمیسیون ماده 20

یازدهمین جلسه کمیسیون ماده 20 امور داروخانه ها و توزیع در سال 1397 با حضور اعضای محترم کمیسیون ماده 20 در دفتر معاونت غذا و دارو در تاریخ30/11/1397 برگزار شد
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵

کمبود دارو نخواهیم داشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سال آینده مطلقا کمبود دارو نخواهیم داشت، گفت: اما توصیه من این است که هزینه‌ها مطابق با درآمدهای کشور باشد.
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷
در استان آذربایجان غربی:

حضور چشمگیر معاونت غذا و داروی ارومیه، در نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت: آموزش و اطلاع رسانی در حوزه غذا و دارو از اهمیت چشمگیری برخوردار است.
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۴
در راستای ارائه خدمات مطلوب در ایام نوروز انجام شد:

برنامه ریزی و هماهنگی تشدید نظارت ها و اقدامات کنترلی و اطلاع رسانی نوروزی

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان،مدیریت نظارت و ارزیابی مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی این  معاونت اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و ارزیابی عملکرد مدیریتنظارت و ارزیابی غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی و با  عنایت به جلسه ای که  28 بهمن ماه سالجاری با موضوعات ارایه برنامه های ایام نوروز و گزارش  دهی عملکرد کارشناسان حوزه نظارت بر  غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی ستاد و شبکه ها در شهرستان ملایر برگزار شد مقرر شد در خصوص تمامی شهرستانهای استان همدان  گزارش عملکرد واحد خود را به صورت مکتوب به معاونت غذ ا و دارو ارسال نمایند و همچنین مقرر گردید شبکه های بهداشت و درمان  شهرستان ها فعال یا غیر فعال بودن واحد های تولیدی غذایی،آرایشی و بهداشتی تحت نظارت خود را در ایام نوروز به این مدیریت اعلام  نمایند و نسبت به کنترل هر گونه تولید و فراوری بدون مجوز و پروانه معتبر بهداشتی به این معاونت ارائه گزارش نمایند ؛
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶
روابط عمومی معاونت غذا و دارو شیراز اعلام کرد:

برگزاری سومین کمیته ممیزی و ارزیابی پرونده های واحدهای متقاضی استفاده از لوگو ایزو22000 و HACCP

سومین جلسه کمیته FSMS روز دوشنبه 8 بهمن ماه 97 در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید.
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۰۵
توصیه های پیش از نوروز

کارشناس مدیریت نظارت بر دارو گفت؛مراقبت های هنگام خانه تکانی را جدی بگیرید

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی داتنشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر حنیفه با بیان اینکه باید مراقبت های خانه تکانی خصوصا" خانه تکانی دارویی بیشتر مورد توجه و رعایت اصولی قرار گیرد افزود: باید توجه داشت کهضمن انجام خانه تکانی و گردگیری عید، حتماً در منازل با کیسه‌های دارو محتوی قرص،کپسول و یا شربت نیمه مصرف شده ای که مواجه می شوید به شیوه ای درست عمل نمائید از جمله اینکه ابتدا جعبه یا قفسه دارویی خود را سرو سامان دهید: داروهایی که تاریخ انقضاء آن‌ها فرا رسیده است، از بسته بندی اصلی خارج نمائید و داخل کیسه زباله ریخته، معدوم نمائید. برای جلوگیری از مصرف نابه‌جای داروهای دور ریخته شده ، بهتر است قرص‌ها و کپسول ‌ها را با زباله‌های تر مانند تفاله چای مخلوط نمائید تا ظاهر ناخوشایند آن مانع مصرف داروها توسط کودکان و ... شود. تاریخ انقضاء معمولاً به تاریخ شمسی یا میلادی روی جعبه مقوایی داروها، هم‌چنین در انتهای ورقه‌های آلومینیومی بسته بندی قرص ها و کپسول‌ها، بر روی شیشه آمپول ها و ویال‌های تزریقی و درخصوص پمادها و کرم‌های موضعی بر روی انتهای تیوب پماد و کرم و یا روی جعبه مقوایی آن‌ها حک شده است.  
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۵۱
به همت مدیرغذا و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان صورت پذیرفت؛

همایش استانی گزارش عملکرد از واحد های تابع دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان ملایر

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان،مدیریت نظارت برمواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در راستای  ارائه خدمات نوروزی به مسافران استان اقدام به برگزاری همایش استانی گزارش دهی عملکرد در شهرستان ملایر کرد. در این جلسه که با حضور کلیه کارشناسان  استانی و شهرستانی حوزه مدیریت نظارت و ارزیابی بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی برگزار شد مدیریت نظارت و ارزیابی بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی  این معاونت گفت: با توجه به ارائه گزارش عملکرد توسط مدیریت نظارت و ارزیابی مواد غذایی و برگزاری جلسات مستمر گزارش دهی و لزوم ارائه گزارش عملکرد از سوی کارشناسان مدیریت های شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه، همایشی روز 28بهمن ماه سالجاری در بیمارستان مهر ملایربرگزار شد.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۱۵
در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برگزاری کنفرانس علمی آشنایی با انواع مسمومیت ها ی شایع توسط معاونت غذا و دارو

به اهتمام واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران کنفرانس علمی یک روزه " آشنایی با انواع مسمومیت های شایع"  دارای  امتیاز بازآموزی آموزش مداوم روز دوشنبه 29 بهمن ماه 97 در سالن اجتماعات این معاونت  برگزار گردید.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۶
توسط معاونت غذا و داروی اهواز صورت گرفت؛

شبکه بهداشت و درمان هفتکل مورد ارزشیابی قرار گرفت + عکس

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به همراه تیم بازرسی و رئیس شبکه بهداشت و درمان هفتکل از شبکه بهداشت و درمان بازدید و آن را مورد ارزشیابی قرار داد.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

اجرای طرح تشدید نظارت بر داروخانه ها

اجرای طرح تشدید نظارت بر داروخانه ها در پایان سال و ایام تعطیلات نوروز
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

پلمپ داروخانه متخلف توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

 در بازرسی بعمل آمده روز چهارشنبه 24 بهمن 97  ساعت 18 بازرسین مدیریت نظارت بر دارو و مواد اعتیادآور معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران موفق به کشف مقادیر زیادی داروی تاریخ گذشته و اقلام قاچاق و غیرمجاز  از یک باب داروخانه متخلف  شدند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۰۰
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

امحای 2000کیلوگرم اقلام غیرمجاز وقاچاق توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

معاونت غذا و دارو روز شنبه 27بهمن ماه97 اقدام به امحای حدود  2000 کیلو گرم  اقلام قاچاق جمع آوری شده  ازجمله اقلام دارویی،  اقلام آرایشی بهداشتی و  داروهای گیاهی که از داروخانه های تحت پوشش و یا مراکز غیرمجاز جمع آوری گردیده است،  نمود.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶
دکتر جلال غفارزاده گفت:

کارشناسان معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی «شبانه روزی» نحوه ارائه خدمات دارویی را رصد می کنند

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: در راستای ارتقای هر چه بیشتر خدمات دارویی به بیماران و مراجعه کنندگان علاوه بر بازدیدهای متداول و طبق برنامه این معاونت که روزانه و مداوم انجام می گیرد؛ کارشناسان این معاونت در قالب اکیپ‌های شبانه به داروخانه‌های شبانه‌روزی استان نیز در ساعات فعالیت آن‌ها مراجعه، نظارت و نحوه انجام خدمات دارویی و مشکلات احتمالی را بررسی می‌نمایند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳
توسط معاونت غذا و داروی اهواز صورت گرفت؛

گزارش تصویری برگزاری بيستمين جلسه کمیته دارو و ملزومات دانشگاه علوم پزشکی اهواز

بيستمين جلسه کمیته دارو و ملزومات دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر ایرج نظری رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:

هورمون رشد در داروخانه‌های منتخب عرضه می‌شود

  مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به استفاده نا به جای هورمون رشد در باشگاه‌های بدنسازی از توزیع آن در داروخانه‌های منتخب خبر داد.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶
روابط عمومی معاونت غذا و دارو شیراز اعلام کرد:

انتشار چهل و ششمین شماره از هفته نامه دانستنی های غذا و دارو با عنوان : "ویروس نقص سیستم ایمنی انسان (HIV)"

HIV یا ویروس نقص سیستم ایمنی انسان ویروسی است که به سلول های سیستم ایمنی به نام لنفوسیت های T حمله کرده و آنها را از بین می برد. این اتفاق منجر به تضعیف سیستم ایمنی در مقابل انواع عفونت ها و سرطان ها می شود. ایدز یا سندرم نقص سیستم ایمنی اکتسابی به مرحله ای از بیماری گفته می شود که در صورت عدم دریافت درمان تعداد لنفوسیت های T به شدت کاهش یافته و فرد به انواع عفونت ها و بیماری های تهدید کننده حیات مبتلا شده است. در این مرحله ویروس از فردی به فرد دیگر قابل انتقال است.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۰:۰۷
از سوی اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان صورت پذیرفت

مانور مشترک پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور

اداره نظارت و ارزیابی بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل  معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان اقدام به برگزاری مانور مشترک پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محورکرد
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۱۴

جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران "MPS" اعلام شد/ داروی بیماران تیپ 1 و 6 بیماران "MPS" رایگان است

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت جزییات بسته حمایتی از بیماران MPS را اعلام کرد.
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۳۴
کارشناس تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران:

توصیه های مصرف دارو در حین بارداری

روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران- گر چه مصرف تعدادی از داروها حین بارداری ایمن و بی خطر می باشد اما اغلب ایمن نبوده، اثرات برخی بر روی نوزاد ناشناخته وبرخی از آنها هم ممکن است به نوزاد آسیب جدی وارد نماید.
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷