کد خبر : 22006 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰

در معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی:

پلمپ یک واحد عطاری غیر مجاز در ارومیه

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک واحد عطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور،...به گزارش ایفدانا - Ifdana  از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه؛

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک واحد عطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور، کارشناسان اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل این معاونت با همکاری پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، موضوع برخورد با این واحد متخلف در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

مهندس صیادی‌فر تصریح کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که این واحد عطاری در زمینه تهیه و توزیع انواع داروهای دست ساز، تقلبی و قاچاق با ادعاهای موهوم چاقی و لاغری کمک جنسی و... که حاوی ترکیبات روانگردان، مخدر و کورتون و ... می باشند؛ اقدام می نماید.

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: در بازدیدهای بعدی در معیت پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، بازرسی ضابطین قضایی از واحد مذکور1980 قلم داروی دست ساز، قاچاق و تاریخ گذشته به ارزش 63660000 ریال توقیف و واحد متخلف با درخواست معاونت غذا و دارو و دستور دادستانی پلمپ و به مرجع قضایی ارجاع گردید.