کد خبر : 21972 تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴

واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است/ ظرفیت عراق برای افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تسهیل ثبت و رجیستری دارو و تجهیزات تولید داخل به کشور عراق پیگیری خواهد شد، گفت: واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است و شرکت های تولیدکننده ایرانی می توانند از این ظرفیت برای افزایش صادرات استفاده کنند.دکتر مهدی پیرصالحی در گفت و گو با ایفدانا، اظهار کرد: سفر به عراق به منظور مذاکره با وزارت بهداشت و معاونت دارویی این کشور و برای پیگیری تفاهم نامه های منعقد شده در گذشته صورت گرفت.

 

وی افزود: تسهیل فرایند ثبت و رجیستری دارو و تجهیزات پزشکی تولید داخل برای صادرات به کشور عراق در این سفر دنبال خواهد شد و امیدوارم بتوانیم تفاهم‌نامه جدید دیگری نیز در این سفر منعقد کنیم.

 

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: عراق ظرفیت مناسبی برای صادرات دارو و تجهیزات است، چراکه حجم واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است، اما با توجه به سخت گیری های دولت عراق درمورد ثبت داروها، میزان صادرات ما به این کشور ۱۵ میلیون دلار است که به دنبال افزایش آن هستیم.

 

وی در پایان گفت: بازار دارویی عراق، بازار بزرگی است و ظرفیت این را دارد تا شرکت های تولید کننده ما بتوانند از آن استفاده کنند، ما در این سفر سعی می کنیم موانع را رفع کنیم تا شرکت ها بتوانند راحت تر در عرصه صادرات دارو و تجهیزات به این کشور فعالیت کنند.