کد خبر : 21900 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۴۱

پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور/ ابلاغ دستورالعمل برگزاری نمایشگاه های سلامت محور

اولین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال 98، به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور برگزار شد.به گزارش ایفدانا، این نشست با اولویت مقابله با عرضه دارو و مکمل در عطاری­ها و باشگاه­های بدنسازی و برنامه عملیاتی سال جاری؛ و با حضور دکتر هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگانی از وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی و ادارات کل تخصصی سازمان به میزبانی دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو برگزار شد.

 

بر اساس این گزارش، ضمن ارائه گزارش عملکرد تاکید شد در ابلاغ دستورالعمل انبار، توزیع، پخش و نمایشگاه­های سلامت محور از سوی سازمان غذا و دارو تسریع شده و تفاهم­نامه مشترک بین دستگاه­های درگیر امضا و اجرایی شود.

 

هندیانی در این نشسب با اشاره یه اینکه رویکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه بوده و مقابله در مرحله بعد قرار می گیرد، عنوان کرد: باید از ظرفیت اعضای کمیته های پیشگیری و مقابله با قاچاق و دستگاه ها استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

 

وی افزود: اولویت بندی گروه های کالایی در این راستا حائز اهمیت است. همچنین با ید از ظرفیت سندیکاها و اتحادیه ها نیز استفاده شده تا پیشرفت حاصل شود./