کد خبر : 21897 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۳۴

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی خبر داد:

کشف و امحاء اقلام غیر مجاز، تقلبی و قاچاق به ارزش 19 میلیارد ریال در ارومیه

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با اشاره به بازدیدهای مستمر و سرزده کارشناسان این معاونت گفت: به گزارش ایفدانا - Ifdana از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با اشاره به بازدیدهای مستمر و سرزده کارشناسان این معاونت گفت: طی سال 1397 مقدار 96 تن انواع فرآورده‌های غذایی،آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیر مجاز به ارزش 19 میلیارد ریال شامل: گردو، کالاهای آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، انواع نوشیدنی، شکلات و بیسکویت خارجی تقلبی و قاچاق که از طریق گمرکات، واحدهای تولیدی غیرمجاز و سطح عرضه کشف و شناسایی شده بود، توقیف و امحاء گردیده است.

دکتر غفارزاده تصریح کرد: این مقدار کالا شامل:

19 و نیم تن گردو قاچاق و فاسد به ارزش 4 میلیارد ریال

16983 کیلوگرم انواع فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی تقلبی و فاسد به ارزش 7669800000

40تن افترشیو و 20 تن سایر اقلام آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیرقابل مصرف به ارزش 8 میلیارد ریال می‌باشد.

وی اظهار کرد: در همین زمینه پرونده‌هایی تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است. این محصولات غیر قابل مصرف با دستور مقامات قضایی در محل دفن زباله‌های شهرداری ارومیه امحاء گردید.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد: کارشناسان معاونت غذا و داروی ارومیه با شماره 044-32766826 آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت و همچنین پاسخگویی به سوالات شهروندان درخصوص مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی هستند.