کد خبر : 21883 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵

تأمین داروی موردنیاز بیماران خاص، پیوندی و دیابتی در مناطق سیل زده لرستان/ نیاز به اقلام بهداشتی و شیرخشک همچنان ادامه دارد

معاون غذا و داروی استان لرستان با اشاره به اینکه کمبود خاص دارویی در مناطق درگیر سیل وجود ندارد، گفت: داروی موردنیاز بیماران خاص، پیوندی و دیابتی استان تأمین‌شده است.به گزارش ایفدانا، دکتر سپهوند، در گفت و گو با ایفدانا، با اشاره به وضعیت تأمین اقلام موردنیاز مناطق سیل زده، اظهار کرد: همزمان با وقوع سیل در روز 13 فروردین؛ دارو، نیازسنجی تجهیزات و شیرخشک از مناطق درگیر سیل انجام و  با آماده باش شرکت های تولید، پخش و توزیع، تأمین شد.

 

وی افزود: یک شرکت تولیدکننده 7200 قوطی شیرخشک موردنیاز شهرستان پل‌دختر را تأمین و  یک کامیون دارو و تجهیزات پزشکی از راه زمینی در استان، تأمین و توزیع شد.

 

معاون غذا و داروی استان لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودهای دارویی در استان کنترل‌شده است، عنوان کرد: نیازهای دارویی و عمومی بیماران خاص، پیوندی و صد مورد داروی موردنیاز اشخاص، مانند انسولین نیز تأمین‌شده است.

 

وی بابیان اینکه سعی می‌شود نیازهای سیل‌زدگان به دارو و لوازم بهداشتی در کوتاه‌ترین فرصت پاسخ داده شود، گفت: کمبود حادی در این مدت نداشته‌ایم اما نیاز به تأمین لوازم بهداشتی مانند پوشک و شیرخشک همچنان وجود دارد.

 

دکتر سپهوند بابیان اینکه لیست نیاز به دارو، تجهیزات و شیرخشک، تهیه و برای سازمان‌ها، ارگان‌ها و استان‌های شیراز، اراک و دانشگاه‌هایی که برای کمک‌رسانی اعلام آمادگی کرده‌اند، ارسال‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: لیست نیاز به تجهیزات سرمایه‌ای نیز برای تأمین اعلام‌شده است و برای کنترل کمبودها نیاز به پشتیبانی تأمین اقلام موردنیاز، وجود دارد./