کد خبر : 21592 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹

به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت پذیرفت:

حضور فعال معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نمایشگاه توانمندی های بانوان استان

انجام اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی مرتبط با قاچاق کالاهای سلامت محور به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نمایشگاه توانمندی های بانوان استانبه گزارش ایفدانا - Ifdana،به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد،در راستای ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه، آگاهی بخشی عمومی در حوزه های مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور؛ معاونت غذا و دارو دانشگاه با حضور در نماشگاه توانمندی های بانوان استان؛ اقدام به اجراء برنامه های فرهنگی،اطلاع رسانی و آموزشی در خصوص طرح کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور، نحوه استعلام و پیگیری موارد تخلف توسط مردم، آشنایی با عوارض مصرف فرآورده های آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز و ... نمود.

دکتر عباس اخگری،معاون غذا و دارو دانشگاه خاطر نشان کرد: از آنجایی که رسالت معاونت غذا و دارو دانشگاه، صیانت از سلامت آحاد مردم جامعه است لذا این معاونت با دیدی سلامت محور در حوزه مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالاهای سلامت محور وارد و با برپایی غرفه ای در نمایشگاه توانمندی های بانوان استان خراسان رضوی و استان های همجوار، به انجام اقدامات فرهنگی در این حوزه می پردازد.

وی بر انجام اقدامات فرهنگی به منظور افزایش آگاهی های عمومی در خصوص عوارض مصرف و عواقب غیر قابل جبران استفاده از کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق توسط ارگان های دخیل در امر سلامت، توصیه ویژه کرد.

گفتنی است: نمایشگاه توانمندی های بانوان استان خراسان رضوی و استان های از 20 الی ۲۴ اسفند ماه، ساعت ۱۶ الی ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد دایر خواهد بود.