کد خبر : 20975 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶

به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران

آموزش برچسب اصالت به نمازگزاران بازار تهران

کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران به نمازگزاران بازار تهران برچسب اصالت کالا و نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالا  را آموزش دادند.به گزارش خبرنگار ایفدانا از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ کارشناس معاونت غذا و دارو تهران در راستای فرهنگ سازی و آموزش افراد جامعه در رابطه با طرح برچسب کنترل اصالت و تشخیص کالاهای سلامت محور اصیل و قاچاق از یکدیگر بین دو نماز ظهر و عصر به آموزش برچسب اصالت کالا و نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالا پرداخت.
مهندس کسری مؤمنیان کارشناس رسیدگی به امور قاچاق معاونت غذا و دارو ضمن آموزش برچسب اصالت کالا به نمازگزاران، شماره استعلام محصولات سلامت محور «20008822» برای ارسال پیامک و نرم افزار تلفن همراه TTAC را در اختیار آنها قرار داد تا از این طریق صحت و سلامت محصولات وارداتی خریداری شده را استعلام کنند.
مهندس مؤمنیان، در خصوص کالاهای سلامت محور گفت: کالاهای سلامت محور شامل محصولات خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، شیر خشک، دارو و مکمل می باشند؛ که اگر این محصولات تولید داخل باشند باید دارای نشان سیب سلامت و شماره پروانه بهداشتی ساخت بوده و چنانچه وارداتی باشد برچسب اصالت کالا ملاک اصلی برای تشخیص سلامت کالا است.
وی تأکید کرد در تبلیغات ماهواره ای، کانال های فضای مجازی و ارسال های پستی عنوان می شود که این محصولات دارای سیب سلامت است در حالی که این یک فریب بوده زیرا کالاهای وارداتی سلامت محور اگر مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باشد باید برچسب اصالت کالا بر روی آن درج شود.  
توضیح اینکه بروشور هایی با عنوان سلامت و ایمنی کالاهای سلامت محور وارداتی و نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور  'ttac' بین نمازگزاران توزیع شد.