کد خبر : 20958 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۵۳

باحضور کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران

استقرار غرفه اصیل بخریم معاونت غذا و دارو دانشگاه در بازار سبزه میدان تهران

غرفه "اصیل بخریم" معاونت غذا و دارو دانشگاه با هدف ارتقای آگاهی عموم مردم با محوریت فرهنگ‌سازی مصرف کالاهای اصیل و سالم در جهت سلامت جامعه در بازار سبزه میدان تهران برپا شد.به گزارش خبرنگار ایفدانا از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ غرفه معاونت غذا و دارو تهران با هدف ارتقای آگاهی عموم مردم در خصوص معرفی برچسپ اصالت کالا با محوریت تشخیص اقلام سلامت محور اصیل و تقلبی (قاچاق) با حضور دکتر ابوالفضل نجاریان مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو و کارشناسان معاونت های غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی روز دوشنبه 17 دی ۹۷ از ساعت 8:30 تا 14 در محل سبزه‌میدان (بازر بزرگ تهران) برپا شد.
کارشناسان حاضر در این غرفه مهندس مومنیان و دکتر نبوی، ضمن آموزش برچسب اصالت کالا به مراجعه کنندگان، شماره تلفن ثبت شکایات "۱۴۹۰"و شماره تلفن استعلام محصولات سلامت محور "۲۰۰۰۸۸۲۲" را در اختیار آنها قرار دادند تا چنانچه شکایت و استعلام در این زمینه دارند از آن شماره تلفن ها استفاده نمایند.
همچنین : بازدیدکنندگان با حضور در این غرفه نحوه کار با سامانه استعلام اصالت کالا را با استفاده از تبلت و تلفن همراه توسط کارشناس حاضر در این غرفه آموزش دیدند.
دراین غرفه: بروشور هایی با عنوان سلامت و ایمنی کالاهای سلامت محور وارداتی و نظام ردیابی و داخلی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور  "ttac  "بین بازدیدکنندگان توزیع شد.
این غرفه با همکاری صمیمانه هیئت امنا و شهرداری بازار تهران، معاونت های غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی  و مرکز بهداشت شرق تهران برپا شد.