کد خبر : 20932 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۳۰

توسط معاونت غذا و داروی اهواز صورت گرفت؛

پانزدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد

 پانزدهمین کمیته دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی اهواز، پانزدهمین کمیته دارو ، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگژار شد.

این جلسه با حضور رییس دانشگاه و اعضاء هیئت رییسه در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه با محوریت ارزیابی دور دوم عملکرد بیمارستان آموزشی ابوذر اهواز و بیمارستان سلامت اهواز برگزار شد.

همچنین در این جلسه ابتدا مسئول دارویی بیمارستان و مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستانهای مذکور گزارشی از مداخلات و اقدامات انجام گرفته که افزایش بهره برداری از منابع و بهبود فضای فیزیکی نگهداری و توزیع دارو را در پی داشت ارائه که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
۱. اجرای پروتکل های دارویی ابلاغی

۲. بهبود و ارتقاء فرآیند توزیع و ارتقاء‌ استانداردهای نگهداری و توزیع دارو و ملزومات مصرفی پزشکی

۳. کاهش در هزینه کرد منابع مالی دارو در مقایسه با سال گذشته در بیمارستان ابوذر

۴. ثبت شناسنامه، تعمیرات و… تجهیزات پزشکی در سامانه مدیریت سطح نگهداشت تجهیزات پزشکی

سپس نمایندگان معاونت های غذا و دارو، معاونت درمان و معاونت خوسعه مدیریت و منابع دانشگاه گزارشاتی از وضعیت ارائه خدمات دارو و تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، هزینه کرد منابع و مطالبات شرکتهای توزیع کننده اقلام مذکور را ارائه دادند و راهکاری هایی برای ارتقاء و بهبود عملکرد ارائه شد.

در ادامه روسای بیمارستان ها، دکتر خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر ورناصری، معاون درمان، دکتر احدی نقطه نطرات خود را ارائه کردند.

دکتر کوتی مدیر گروه داروسازی بالینی دانشکده داروسازی نیز ضمن برشمردن فعالیت های پژوهشی در بیمارستان ابوذر اهواز بر محوری بودن فعالیت های پژوهشی در آسیب شناسی و یافتن راهکارهای مناسب تاکید کرد.

در پایان‌ دکتر نظری، رییس دانشگاه با توجه به گزارشات ارائه شده ضمن برشمردن مواردی که که نیازمند توجه ویژه است، بر آسیب شناسی علل وقوع نقاط ضعف و ارائه راهکاری موثر و مداخلات جهت رفع و کاهش نقاط صعف با تعامل و همکاری معاونت های دانشگاه و واحدهای تحت پوشش تاکید کرد.