کد خبر : 20600 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷

نشست معاون غذا و دارو تهران با مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه

نشست معاون غذا و دارو تهران با مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه باهدف بازنگری و بررسی مجدد نحوه ارائه سالنامه آماری دانشگاه در راستای بهره‌وری بیشتر برگزار شد.به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروتهران: نشست مشترک دفتر آمار و فناوری اطلاعات و معاونت غذا و دارو روز سه‌شنبه 13 آذر ۹۷ با حضور دکتر منان حاجی محمودی معاون غذا و دارو، دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات، دکتر زرین آرا مشاور آمار و دکتر منا جابری دوست مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در معاونت غذا و دارو برگزار شد . 

دکتر حاجی محمودی در ابتدای جلسه به بررسی موضوع ارزیابی سالنامه پرداخت و گفت: با توجه به اینکه سالنامه آماری دانشگاه توسط اداره آمار با همکاری معاونت‌های دانشگاه به‌صورت سالانه تهیه و منتشر می‌شود لازم است رشد و تغییرات هرساله معاونت با توجه به اطلاعات آماری مندرج در این سالنامه از میان انبوه ارقام و داده‌های مختلف جمع‌بندی، برگزیده و محاسبه شود و تغییرات لازم را نیز به همراه داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اهمیت استخراج آمار و کاربرد آن در بسیاری از کارهای مطالعاتی دانشگاه، لازم است در بعضی از اطلاعات ارائه‌شده بازنگری صورت گیرد.

دکتر مرعشی به سالنامه آماری به‌عنوان بانک جامع آماری اشاره کرد  و اینکه امسال شکل ارائه آمار واحدها متنوع‌تر خواهد شد و آمار فعالیت‌ها به‌صورت نمودار و روند نیز نشان داده می‌شود تا نگاه بهتری برای مخاطب داشته باشد و علاوه بر آمار، تحلیل آماری هم صورت بگیرد. همچنین وی در مورد تحلیل آمار فعالیت‌های واحدهای دیگر دانشگاه به‌طور متقابل صحبت‌هایی را ارائه کرد.

در ادامه دکتر زرین آرا افزود: برای مشخص شدن فعالیت‌ها بر اساس کمی یا کیفی بودن آن‌ها، بهتر است فعالیت‌ها را به‌صورت فرآیندی ارائه کنیم,  در پایان دکتر حاجی محمودی از حضور دکتر مرعشی و تیم همراه به معاونت غذاودارو قدردانی به عمل آورد./

انتهای پیام