کد خبر : 20585 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷

به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران:

چهارمین جلسه با اعضای هیئت امنای بازارتهران برگزار شد

چهارمین جلسه با اعضای هیئت امنای بازارتهران باهدف تعامل و همکاری به منظور آموزش و اطلاع رسانی جامعه و عرضه کنندگان اقلام سلامت محور در بازار تهران در راستای مبارزه با قاچاق و حمایت از کالای ایرانی برگزار شد.به گزارش خبرنگار ایفدانا از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ چهارمین جلسه با اعضای هیئت امنای بازارتهران با حضور دکتر ابوالفضل نجاریان مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، اعضای هیئتامنای بازار، مدیران و کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی، روز دوشنبه 12 آذر ۹۷ در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو تهران برگزار شد.
در این جلسه دکتر نجاریان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، توضیحاتی در خصوص مصوبات جلسه گذشته در رابطه با ایجاد فضای مناسب و نصب بنر در ورودیهای بازار و خیابان 15 خرداد، تهیه محتوای آموزشی و اطلاع رسانی (بروشور، بنر، استند و ...)، تهیه کیوسک های اطلاع رسانی جهت آموزش به مردم، بهره برداری از امکانات شهرداری منطقه بازار جهت اطلاع رسانی، تهیه پیام های آموزشی و تبلیغاتی جهت کمپین" اصیل بخریم"، بهره برداری از ظرفیت های رسانه ملی جهت اطلاع رسانی دو کمپین " اصیل بخریم" و " کالای ایرانی بخریم" را ارائه کرد و حاضرین در جلسه راهکارها، نظرات و پیشنهاد‌های خود را در این خصوص اعلام کردند.
در ادامه دکتر ابوالفضل نجاریان در خصوص ایجاد کارگروه تخصصی جهت بررسی محموله های به ظن قاچاق یا تقلب گفت: در صورت نیاز بازار به حضور کارشناس معاونت غذا و دارو برای شناسایی کالاهای مذکور مراتب به قید فوریت با هماهنگی هیئت امنای بازار صورت خواهد پذیرفت.
همچنین حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص استقرار غرفه اطلاع رسانی قطب ده کشوری در بازار تهران در تاریخ 2 آبان 97 اعلام کردند و مقرر گردید تا غرفه اصیل بخریم طی دوره های زمانی تعیین شده در منطقه بازار تهران برپاشود.
محمدی رئیس هیئت امنای بازار تهران آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن همه امکانات مورد نیاز جهت حضور هرچه بهتر معاونت غذا و دارو سه دانشگاه اعلام کرد.
مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو تهران در خصوص شناسایی کالاهای سلامت محور تقلبی گفت: موضوع اجناس تقلبی بسیار وسیع می باشد و این مسئله باید به طور جدی پیگیری شود.
در این جلسه حاضرین به پیگیری کیوسک های اطلاع رسانی جهت آموزش به مردم، محل نصب بنر و توزیع بروشورهای موجود در خصوص شناسایی اقلام سلامت محور تولید داخل و وارداتی در منطقه بازار پرداختند تا عموم مردم شرایط این
را داشته باشند اگر سؤالی در زمینه صحت و سلامت کالای خریداری شده داشتند کارشناس مستقر در این کیوسک ها پاسخگو باشد و همچنین کارشناسان به واحدهای صنفی مراجعه کرده و آموزش چهره به چهره در زمینه برچسب اصالت کالا و شناسایی کالای تقلبی را ارائه نمایند.      
 توضیح اینکه در پایان مقرر گردید تا معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی پیام های آموزشی خود را در اسرع وقت به معاونت غذا و دارو تهران ارسال کرده تا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از سوی هیئت امنای بازار صورت پذیرد./

انتهای پیام