کد خبر : 20564 تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

بر گزاری سمینار آموزشی تغذیه صحیح دیابت در آموزش و پرورش توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران

 

به مناسبت هفته اطلاع رسانی تغذیه صحیح سمینار آموزشی تغذیه صحیح در دیابت توسط معاونت غذا  و دارو  دانشگاه ایران در آموزش و پرورش منطقه 18 برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران: به مناسبت هفته اطلاع رسانی تغذیه صحیح (10 لغایت 16 آذر)، سمینار آموزشی تغذیه صحیح در دیابت روز چهارشنبه 7 آذر  سال جاری در سالن 200 نفره آموزش و پرورش منطقه 18 برگزار شد.

در این کارگاه که به همت واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران و همکاری اداره سلامت و آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش منطقه 18 برای گروه هدف والدین بیماران دیابتی نوع 1و2 مقطع دبستان و متوسطه برگزار گردید.

سمیه علی پور کارشناس تغذیه و رژیم درمانی به آموزش نکات تغذیه صحیح در دیابت بخصوص تغذیه دیابت نوع یک پرداخت و به سوالات حضار در زمینه دیابت و تغذیه صحیح و نحوه بررسی اصالت کالاهای وارداتی و ...پاسخ داد.

 همچنین پکیج آموزشی شامل کارت های سنجش BMI با پیام آموزشی معرفی نشانگرهای تغذیه ای، پمفلت آموزشی برچسب اصالت کالا در تجهیزات پزشکی خانگی، پمفلت عطاری ها، پمفلت تداخلات شایع گیاهان دارویی و داروهای کاهنده قند خون در بین شرکت کنندگان توزیع شد.