کد خبر : 19945 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۷

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز

جوابیه معاونت غذا و دارو البرز در خصوص پلمب انبار دارویی

معاونت غذا و دارو البرز در خصوص پلمب انبار دارویی منسوب به دختر وزیر سابق توضیحاتی را ارائه نمود.به گزارش ایفدانا -

با سلام و احترام

با عنایت به انتشار خبری با عنوان: ماجرای پلمب دوباره انبار دارویی دختر وزیر چیست؟ ذکر نکات ذیل به منظور شفاف سازی این خبر از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز، الزامی است.

امید آن داریم تا با تعامل بیشتر در خصوص اخبار دقیق و انتشار و اطلاع رسانی صحیح به شهروندان، رسالت خود را در این حوزه به خوبی بجا آورده باشیم.

در مورد پرونده شرکت توسعه دارویی "رسا" مسئولیت این معاونت، اظهار نظر کارشناسی در خصوص بررسی مجوزهای فعالیت شرکت و شرایط نگهداری کالا و نظارت بر مشخصات فنی کالا(تاریخ انقضاء ، قابلیت مصرف انسانی و...) و ارزش ریالی داروهای موجود در انبار مکشوفه می باشد.

بدیهی است طولانی شدن فرآیند رسیدگی به امحاء بدلیل عدم تعامل شرکت توسعه دارویی"رسا" بوده و در حال حاضر هم طی هماهنگی بعمل آمده با سازمان تعزیرات حکومتی استان  البرز و حضور کارشناسان این معاونت، کار شمارش داروها آغاز شده و در اسرع وقت داروهای تاریخ مصرف گذشته تحویل شرکت مجاز امحاء کننده با حضور دستگاه های دخیل در پرونده خواهد شد.

ضمنا جابجایی معاونین و انتقال آنها به معاونت های دیگر از رویه های معمول در دانشگاه علوم پزشکی بوده و ارتباط موضوعی با این پرونده ندارد.

روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز