کد خبر : 19934 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۸

تشریح برنامه های هفته جهانی غذا در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران

 جلسه ای با شعار ملی «تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت » و شعار جهانی« تلاش برای دنیای بدون گرسنه تا سال 2030  » و با محوریت ویژه برنامه های هفته جهانی غذا در سال 97 برگزار شد.
 به گزارش خبرنگارایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران: صبح امروز 17 مهر 97جلسه ای با هدف شعار« تغییر واصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت » در محل سالن شورای معاونت با حضور دکتر نجاریان و کارشناسان معاونت برگزار شد.
 دکتر ابوالفضل نجاریان در این جلسه گفت: یکی از مهمترین موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوا، امنیت غذایی است. بسیاری از خانواده های فقیر و کم درآمد در سراسر دنیا که اغلب آنان کشاورز، ماهیگیر و دامدار هستند، دستخوش تغییرات حاصل از افزایش دما و بیماری های ناشی از تغییرات آب وهوا می شوند . به همین خاطر شانزدهم اکتبر (24مهرماه) با هدف دستیابی به جهانی بدون گرسنه تا سال 2030 میلادی، روز جهانی غذا نام گرفته است.
وی عناوین برنامه‌های در دست اقدام معاونت غذا و دارو در هفته جهانی غذا را شامل صرف صبحانه سالم، نشست خبری معاون غذا و دارو، استقرار غرفه در لابی ساختمان شماره 2 دانشگاه، مترو و دانشکده داروسازی با محوریت شعار هفته جهانی غذا، آموزش در مدارس، برگزاری مسابقات بین دانش آموزان، آموزش رابطین بهداشت، نشست خبری رادیو سلامت، تهیه و توزیع بروشورهای مرتبط در روز برگزاری نماز جمعه و غرفه‌های برپاشده، تقدیر از واحدهای برتر تولیدی، تهیه و ارائه گزارش از اقدامات انجام‌گرفته در خصوص آموزش چهره به چهره به اصناف و …در سطح عرضه و درج پیام سربرگ نامه‌های اداری دانست.
دکتر نجاریان زمان شروع برنامه‌های هفته جهانی غذا را از ۲1 مهرماه الی 27 مهر اعلام نمود./آ

انتهای پیام