کد خبر : 19904 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۸

کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور برگزار شد:

لزوم ساماندهی تبلیغات فضای مجازی

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر لزوم ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای تأکید کرد.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه:  دکتر قباد محمدی در کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور که امروز یکشنبه 15 مهر ماه با حضور نمایندگان ادارات ذیربط در معاونت غذا و دارو برگزار شد گفت:  برخی از کالاهایی که مستقیماٌ‌با سلامت مردم سر و کار دارند از قبیل انواع داروهای چاقی لاغری ، مواد آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی به صورت گسترده ای در شبکه های مجازی و شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند اما هیچ نظارتی روی آنها صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به مضرات قاچاق کالاهای سلامت محور افزود: قاچاق کالاهای سلامت محور علاوه بر لطماتی که بر اقتصاد کشور وارد می آورد  سلامت مردم نیز به مخاطره می اندازد.

دکتر محمدی خاطر نشان ساخت: برخوردهای مناسبی با متخلفان صورت گرفته است امااین تمام راه نیست ارگانهای ذیربط باید بیشترین توان خود را برروی فرهنگسازی و آگاهی بخشی عمومی متمرکز سازند.

گفتنی است در این جلسه تصمیماتی درخصوص نظارت جدی بر عرضه مکمل های ورزشی و برخورد با متخلفین، تسریع در صدور مجوز پلمپ واحدهای متخلف و درخواست و پیگیری تاسیس سلامتکده برای عرضه گیاهان دارویی اتخاذ شد.

لازم به ذکر است که این جلسه دومین کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال 97 می باشد.