کد خبر : 19849 تاریخ انتشار : یکشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷

در ایام آغاز سال تحصیلی جدید؛

استقبال چشمگیر از غرفه معاونت غذا و داروی ارومیه در نمایشگاه بین المللی فروش پاییزه استان

غرفه معاونت غذا و داروی ارومیه، با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان و دانش آموزان در نمایشگاه فروش پاییزه آذربایجان غربی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مواجه شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

گفتنی است: نمایشگاه فروش پاییزه به عنوان نمایشگاه پربازدید هر ساله اواخر شهریور ماه (25-20 شهریور) به مناسبت بازگشایی مدارس در استان برگزار می شود که امسال معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با مغتنم شمرده این فرصت، موضوعات مختلف آموزشی مرتبط با دانش آموزان و خانواده ها را به آنان ارائه نمود.

گفتنی است: بیش از 13 قلم اقلام تبلیغاتی و آموزشی از قبیل: چاپ و توزیع برنامه تحصیلی با توصیه‌های بهداشتی ویژه دانش آموزان/ معرفی داروهای تقلبی و دست ساز عرضه شده در عطاری‌ها و مراکز غیر مجاز/ توزیع انواع بروشورهای آموزشی در موضوعات: پیشگیری از مسمومیت‌ها، سوء مصرف مواد مخدر، مکمل‌های ورزش مفید یا مضر؟، مروری بر کورتون‌ها، معرفی شماره تلفن 190 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم، آنفولانزا، آشنایی با اسپری‌های تنفسی و...، معرفی نرم افزار  برنامه رهگيري، رديابي و كنترل اصالت كالا، معرفی برچسب نشانگر رنگی تغذیه‌ای، پخش کلیپ‌های آموزشی با موضوعات: رعایت توصیه‌های دارویی، کاهش مصرف نمک، معرفی پرچسب اصالت کالاهای محصولات وارداتی، ارائه مشاوره‌های دارویی و... از جمله خدمات ارائه شده در غرفه معاونت غذا و دارو بود که مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفت.

در بخش دیگری از این غرفه داروهای غیر مجاز و قاچاق توقیف شده که در مراکز غیر مجاز عرضه می‌شد، در معرض دید عموم قرار گرفت که با استقبال ویژه جوانان و خانواده‌ها همراه بود.

همچنین ارائه مشاوره‌های دارویی با حضور کارشناسان نظارت بر امور دارو و نیز کارشناسان نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در زمینه توصیه های دارویی، مصرف منطقی دارو، تداخلات دارویی، عدم خرید دارو از عطاری‌ها، معرفی شرح وظایف عطاری ها به شهروندان و... از دیگر بخش‌های پر مخاطب این غرفه بود.