کد خبر : 19832 تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار کرد؛

برگزاری اجلاس معاونین و مدیران غذا و دارو قطب سوم کشور در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دومین اجلاس یک روزه معاونین و مدیران غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی قطب سوم کشوری به همت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ،معاونین و مدیران غذا و دارو قطب سوم کشور در سالن جلسات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد .

 به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کردستان ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدا ضمن بیان خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، تصریح کرد: شرایط کنونی بیانگر این است که کشورهای سلطه طلب قصد جلوگیری از حرکت رو به رشد کشور اسلامیمان را دارند و ما هم باید خود را برای مواجهه با انواع تهاجم های آنان آماده نموده و در بخش های مختلف برنامه و طرح های موثری را ایجاد و اجرا کنیم.

دکتر سیامک واحدی اظهار داشت: تامین سلامت مردم امری مهم است و بنابراین دانشگاههای علوم پزشکی باید به صورت همه جانبه خود را آماده نمایند که در این زمینه معاونت های غذا و  داروی به دلیل اینکه وظیفه تامین دارو و سایر ملزومات پزشکی را بر عهده دارند دارای نقشی پراهمیت هستند که امیدوارم همه با هم به صورت گروهی و تفکر جمعی اجازه ندهیم که مردم عزیزمان دچار سختی و آسیب شوند.

وی ضمن بیان اینکه، استفاده اصولی و صحیح از منابع و ملزومات بسیار مهم است و لازم است تا جایی که امکان دارد صرفه جویی نمود، ادامه داد: نیازسنجی صحیح و علمی دارو و سایر ملزومات نقشی مهم در زنجیره تامین داروها دارد و کارشناسان مرتبط باید با آگاهی و دقت نظر کافی در این زمینه اقدام نمایند.

سپس معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت های وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی بحث تامین دارو و سایر ملزومات پزشکی است که بار زیادی بر مجموعه معاونت غذا و داروی دانشگاهها وارد می کند و بنابراین نیاز به حمایت دارند.

دکتر کامبیز حسن زاده گفت: خوشبختانه رئیس و سایر اعضای هیئت ریسه دانشگاه علوم پزشکی کردستان به صورت جدی به مقوله تامین دارو بیماران استان توجه دارند و انشاالله سعی بر این است که مردم دچار هیچ مشکلی نگردند.  

گفتنی است این اجلاس یک روزه با حضور مدیران و معاونین غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام و اسدآباد با هدف بررسی مشکلات حوزه دارو و ملزومات پزشکی و راهکارهای مقابله و رفع آنها برگزار گردید.