کد خبر : 19777 تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۰۸

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

برگزاری دومین جلسه استانی کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور

دومین جلسه کمیته تخصصی پيشگيري و مبارزه با قاچاق فرآورده هاي سلامت محور كمیسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سمنان با حضور دکتر زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه، دکتر عرب آرادانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار و سایر اعضاء در سالن شهید عامری شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana 

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دومین جلسه کمیته تخصصی پيشگيري و مبارزه با قاچاق فرآ ورده هاي سلامت محور كمیسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سمنان با حضور دکتر زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه، دکتر عرب آرادانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار و سایر اعضاء در سالن شهید عامری شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار برگزار شد.

در این جلسه دکتر عرب آرادانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور اعضاء، ابراز امیدواری کرد که مباحث مطرح شده در این جلسه به ارتقاء سطح سلامت شهروندان این شهرستان منجر شود.

در ادامه دکتر زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه، دلیل برگزاری جلسات استانی در شهرستان ها را بررسی مسائل و شناسایی نقاط قوت و ضعف و در نهایت کمک به شهرستان ها جهت بهبود عملکرد آن ها برشمرد.

دکتر زینعلی در راستای ضرورت هماهنگی بین اعضاء و ارتقاء سطح آگاهی دست اندکاران امر مبارزه با قاچاق کالاهای حوزه سلامت مطالبی را ارائه نمود.

در ادامه آقای هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن بیان مطالبی پیرامون حساسیت و ضرورت مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور، عنوان نمود: تبادل تجربیات بین اعضاء در زمینه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای حوزه سلامت مورد تأکید کمیته تخصصی و کمیسیون استانی است.

وی در ادامه، استفاده از غنای فرهنگی شهرستان گرمسار را در زمینه فرهنگ سازی و مردمی کردن مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در این شهرستان مورد تأکید قرار داده و از پتانسیل های بالقوه این شهرستان بر شمرد.

سپس مهندس فامیلی رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه به بررسی دستور جلسه پرداخته و گزارش کاملی از فعالیت های انجام شده توسط شبکه بهداشت و درمان گرمسار توسط کارشناسان این شبکه ارائه گردید.

در ادامه جلسه، اعضاء به بررسی مسائل و چالش های پیش رو در زمینه پیشگیری و مقابله با قاچاق اقلام سلامت محور در شهرستان گرمسار و سایر شهرستان های استان پرداخته و راهکارهای مناسب جهت رفع مسائل ارائه گردید.