کد خبر : 19702 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۲۱:۵۱

در حاشیه چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی در ارومیه:

خبر خوش در آذربایجان غربی؛راه اندازی نخستین سلامتکده طب ایرانی قطب شمالغرب کشور با نام «بوعلی سینا»

نخستین سلامتکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی توسط دکتر اصغری معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی کشور در محوطه معاونت غذا و دارو استان در فضایی به مساحت 170 مترمربع افتتاح شدبه گزارش ایفدانا - Ifdana از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه؛

نخستین سلامتکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در محوطه معاونت غذا و دارو استان در فضایی به مساحت 170مترمربع تجهیز و راه اندازی شده است.

در این مرکز، با حضور پزشک متخصص طب سنتی و نیز متخصص داروسازی سنتی خدمات مختلف از جمله وزیت و معاینه بیماران، حجامت، فصد ویژه آقایان و خانم ها، اتاق احیاء، زالو درمانی از طریق بخش های مختلف این مرکز ارائه خدمت می گردد.

همچنین با راه اندازي داروخانه تخصصی طب ایرانی در جنب این سلامتکده تمامي داروهاي گياهي مورد نياز در بهترين کيفيت و بصورت مفرده و مركبي در اين داروخانه به منظوررفاه مردم واطمینان از کيفيت داروهاي تجويز شده، تامين می گردد.

استفاده از ظرفیت های متخصصین طب سنتی، ارائه خدمات با کمترین مبلغ و بهترین کیفیت و ... را  از اولویت های اجرایی این طرح بر شمرد. با راه اندازی این مرکز هم وطنان عزیر در استان آذربایجان غربی و استان های هم جوار مي توانند به جاي مراجعه به مراکز غير مجاز با مراجعه به متخصص طب ايراني خدمت دريافت کنندو بصورت مکمل و در کنار طب نوين از خدمات این مرکز استفاده کنند.