کد خبر : 19313 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰

معاونت غذا و دارو زنجان اعلام می دارد:

هشتمین سفر وزیر بهداشت به زنجان؛

در هشتمین سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ 50 پروژه بهداشتی درمانی در زنجان به بهره‌برداری رسیدبه گزارش ایفدانا - Ifdana به نقل از معاونت غذا و دارو استان زنجان

همزمان با هشتمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زنجان؛ از 50 پروژه حوزه بهداشت  و درمان بهرهبرداری به عمل آمد.
صبح سهشنبه نهم مردادماه97، با حضور دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیتاله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، مهندس اسداله درویشامیری استاندار زنجان،پروفسور ثبوتی چهره ماندگار استان، دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتوپاستور ایران، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، دکتر سیدمرتضی خاتمی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود و دیگر مسئولین استانی و دانشگاه، از 50 پروژه بهداشت بهرهبرداری به عمل آمد.
دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این مراسم ضمن تقدیر از دستاندرکاران حوزه بهداشت و درمان استان، این ظرفیت ایجادشده را فرصتی برای خادمین سلامت دانست و افزود: این نتیجه فعالیت شبانهروزی مجموعه دانشگاه، برای فراهمآوری امکانات لازم جهت حفظ و ارتقای سلامت استان است  .
 وی با تاکید براینکه این امر محقق نمیشد، جز با عنایت مقام عظمای رهبری، اراده دولت تدبیر و امید و همینطور برنامهریزی، تلاش و پیگیریهای شبانهروزی وزیر و حمایتهای بیدریغ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان؛ بهرهبرداری از پروژههای بهداشت و درمان در استان را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: همزمان با طرح تحول سلامت در کشور و به منظور تکمیل، تجهیز و توسعه شبکههای روستائی، شهری و درمان به استناد تفاهمنامه سهجانبه وزارت بهداشت، دانشگاه و استانداری برابر ضوابط و دستورالعملهای ابلاغی؛ 226 پروژه با اعتبار 81 میلیارد تومان با اولویت مناطق محروم شهرها و شهرهای بالای 20 هزارنفر جمعیت و مناطق روستائی با کاربری پانسیون پزشکان، خدمات شهری و روستائی، خانههای بهداشت و پایگاههای شهری، آموزش بهورزی، خوابگاهی و آزمایشگاهی از نیمه 95 عملیاتی و اجرائی گردید
رئیس دانشگاه تاکید کرد: با گذشت 21 ماه از این تفاهمنامه 116 پروژه به بهرهبرداری رسیده و امروز نیز 41 پروژه در این زمینه با اعتبارات 12 میلیارد تومان افتتاح شد.
دکتر قزلباش با اشاره به افتتاح بخش درمان رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر (ع)، مرکز تشخیصی درمانی تیپ 1و 2 سرطان، واحدLDR، فاز اول توسعه اورژانس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)، افزود: وزیر بهداشت در بدو ورود به استان با حضور در شهرستان خرمدره، کلینیک دانش خرمدره را افتتاح کرد و امروز نیز شاهد افتتاح پلیکلینیک خیرساز بیمارستان حضرت ولیعصر) عج)و در ادامه شاهد  افتتاح مرکزMRI بیمارستان الغدیر خواهیم بود..
 وی در ادامه با اشاره به طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ این طرح را برای استان پربرکت دانست و افزود 210 :میلیارد تومان اعتبار در این دوره با عنایت وزیر بهداشت به این استان وارد شد و در پروژههای عمرانی در حوزه درمان، بیش از 90 میلیارد تومان هزینه شده و امیدواریم مردم عزیز و قدرشناس که مستحق بسیار بهتر و بیشتر از این هستند، بتوانند از این امکانات استفاده کنند و باعث حفظ و ارتقای سلامت در استان  شود.
 *** دکتر سیدمرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خستگی ناپذیر و تلاش و جدیت دکتر هاشمی اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور، میزان دسترسی‌ها افزایش یافته، زیرساخت‌ها تقویت شده و پرداخت‌ها از جیب مردم کاهش یافته است و در بحث سلامت نیز ظرفیت‌های خوبی به وجود آمده است .
 وی با تاکید بر نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی در این راستا، تعمیق بخشیدن به خدمات، تقویت پاسخگوئی به مردم و اطلاع‌رسانی برای خدمات استقراریافته نامبرده، اظهار امیدواری کرد: مردم با توجه به شرایط کشور بیشترین بهره را از ظرفیت‌های بوجود آمده، ببرند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر تقویت اخلاق حرفه‌ای، تصریح کرد: باید حرفه‌ای شدن اخلاق در جامعه نظام‌مند شود تا هرچه بیشتر در مقابل دسایس دشمن بایستیم.
دکتر خاتمی افزود: سلامت شاخصه مهمی است که هم‌طراز با امنیت اهمیت دو چندان پیدا می‌کند و امیدواریم با تمهیدات، تدابیر و درایت ورزیر بهداشت، در بحث دارو و درمان در کشور مشکلی نداشته باشیم.
 مهندس اسداله درویشامیری استاندار زنجان ضمن تقدیر از وزیر بهداشت،اظهار کرد: در راستای سیاستهای طرح تحول، از دو سال قبل و در روزهای آغازین فعالیت در زنجان، تفاهمنامهای سهجانبه بین وزارت بهداشت،استانداری و دانشگاه علوم پزشکی منعقد و مقرر شد در 226 نقطه استان، 226 مرکز خدمات درمانی احداث شود که به همت رییس دانشگاه؛ امروز 205 مرکز با بهرهبرداری رسمی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به هشتمین سفر کاری وزیر بهداشت در طول 5 سال به زنجان، افزود: وزیر بهداشت با سفر به استانها از نزدیک مسایل و مطالب حوزه کاری و درمانی خود را بررسی میکند.
استاندار زنجان با بیان اینکه در استان در طول دو سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است، تصریح کرد  :همگام با وزارت بهداشت، بخش خصوصی بویژه خیرین گامهای اساسی در حوزه سلامت برداشتهاند که سبب شده استان زنجان به عنوان سرآمدترین در حوزه خیرین باشد و نمونه بارز این ادعا، افتتاح پلیکلینیک خیرساز بیمارستان ولیعصر (عج) است.
مهندس درویشامیری با اشاره به تبدیل زنجان به قطب خیرین، که در مبارزه با بیماری سرطان نیز سرآمد هستند، از همه خیرین و نقش بسیار ویژه آنان در امور مربوط به بخش درمان تقدیر کرد.