کد خبر : 18961 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۵۹

به میزبانی استان آذربایجان غربی؛

برگزاری همایش قطب شمال غرب کشور در ارومیه

همایش معاونین غذا و دارو، مدیران غذا، دارو، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی و فرآورده های طبیعی، سنتی  و مکمل قطب شمال غرب کشور استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، مراغه و خوی در سالن شورای این معاونت برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

همایش معاونین غذا و دارو، مدیران غذا، دارو، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی و فرآورده های طبیعی، سنتی  و مکمل قطب شمال غرب کشور استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، مراغه و خوی در سالن شورای این معاونت برگزار شد.

در این نشست پر بار که مهندس میر کریمی مشاور امور هیات امنا و استان‌های اداره کل پایش و ارزیابی سازمان غذا و دارو حضور داشت؛ برگزاری همایش های قطب را در سطح کشور مهم و موثر ارزیابی کرد و گفت: ایده هایی که در این همایش مطرح می شود، می تواند راه حل بسیاری از مسائل حوزه غذا و داو باشد و مشکلات این حوزه را مرتفع نماید.

مهندس میر کریمی در ادامه به برخی سیاست های اجرایی سازمان غذا و دارو اشاره و خاطر نشان کرد: سیاست های حوزه سلامت کشور، انقباض مالی است و به منظور حل مشکلات حوزه غذا و دارو کلیه دانشگاه ها باید، اعتبارات تخصیصی را در محل خود مصرف نمایند.

وی در ادامه در خصوص، مدیریت بدهی دانشگاه ها به سازمان های بیمه گر، مستقل نمودن حساب های دارویی، حمایت از نرم افزارهای LIMS و TTLC مطالبی بیان نمودند.

 دکتر نعمتی دبیر قطب شمال غرب کشور و معاون غذا و داروی استان آذربایجان شرقی به ارائه گزارش از پتانسیل‌های قطب شمال غرب پرداختند و بر ظرفیت‌های موجود اشاره نمود و گفت: مدیران قطب شمال غرب کشور در تلاش است در چارچوب اصول، قوانین و مقررات راه حل های قابل اجرا و موثر در قطب و کشور ارائه نماید.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه‌ علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان‌ آذربایجان غربی ضمن خیر مقدم حضور مدعوین و تشکر از دکتر حسن ملکی نژاد معاون غذا و داروی اسبق این معاونت به ارائه گزارش عملکرد حوزه های مختلف این معاون طی سال 1396 پرداخت و به برخی مشکلات و چالش‌های موجود در حوزه اشاره و بر حمایت سازمان غذا و داروی کشور به رفع برخی مشکلات موجود کشوری تاکید کرد.

دکتر غفارزاده در ادامه در خصوص الزام استفاده از سالاد و سبزی‌های بسته بندی و تولید صنعتی در رستوران ها/ ساماندهی محصولات سنتی استان/ نشاندار کردن سوغات  (نقل و حلوای) ارومیه/ پایش استانی دوشاب و پنیر کوزه تولیدی استان در راستای اجرای طرح (PMS ) پایش محصولات غذایی ، آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه و...  خبر داد.

گفتنی است در ادامه این همایش کارگروه‌های تخصصی توسط مدیران غذا، دارو، آزمایشگاه، تجهیزات پزشکی و فرآورده های طبیعی، سنتی  و مکمل استان های آذربایجان غربی/ آذربایجان شرقی/ اردبیل/ مراغه تشکیل  و موضوعات مرتبط با هر حوزه در قالب پنج کارگروه طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است این نشست یک روزه در روز پنجشنبه 14تیر ماه 1397 به میزبانی استان آذربایجان غربی برگزار شد.