کد خبر : 18959 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه تاکید کرد:

لزوم نظارت و ساماندهی تبلیغ کالاهای سلامت محور

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه بر لزوم نظارت وساماندهی تبلیغات کالاهای سلامت محور علی الخصوص در فضاهای مجازی تأکید کرد.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر شهریار مستوفی در کارگاه آموزشی طراحی پیام و تولید رسانه های آموزشی که امروز سه شنبه نوزدهم تیرماه با حضور کارشناسان نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت های غذا و دارو قطب سوم کشور در سالن جلسات معاونت غذا و دارو کرمانشاه برگزار شد عنوان کرد: رسانه های آموزشی در حوزه سلامت دارای نقشی مهم و کلیدی هستند. باتوجه به گسترش فناوری اطلاعات و پیشرفتی که در رسانه های جمعی صورت گرفته است باید بازنگری اساسی در تولید محتوای آموزشی و تبلیغاتی در حوزه سلامت انجام گیرد.

وی افزود: امروزه به خاطر دسترسی مردم به اینترنت شاهد بمباران اطلاعاتی در رسانه های جمعی مخصوصا فضاهای مجازی در خصوص مسائل بهداشتی ، تغذیه و حتی درمان هستیم. بسیاری از این اطلاعات مردم را به گمراهی می کشانند و این در حالی است که اغلب مردم از دسترسی به این اطلاعات (اطلاعات پزشکی آنلاین) رضایت دارند.

وی خاطر نشان ساخت: ما در بحث تولید رسانه باید مخاطبین را بشناسیم و هدف را به درستی مشخص کنیم و با پیش آزمون و پس آزمون تاثیرگذاری پیام را بررسی کنیم.

دکتر مستوفی گفت: ما به عنوان متولیان سلامت وظیفه داریم فرهنگ سلامت مردم را ارتقاء دهیم و بهترین راه برای رسیدن به این هدف آموزش از طریق رسانه های مختلف و متنوع است.