کد خبر : 18953 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸

مدیریت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مراغه:

امحاء روغن های خوراکی مستعمل و سوخته توسط مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی مراغه

دکتر خرمی سرپرست مدیریت غذا و دارو در این خصوص گفت: عمده روغن های مستعمل امحاء شده، روغن های استفاده شده در برای پخت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان بود استفاده شده بودند که برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و مخاطرات مربوط به سلامتی آحاد مردم توسط مدیریت غذا و دارو امحاء گردیدبه گزارش ایفدانا - وبه گزارش روابط عمومی مدیریت غذا و دارو، روغن های خوراکی سوخته و غیر قابل مصرف توسط مدیریت غذا و دارو امحاء گردید. دکتر خرمی سرپرست مدیریت غذا و دارو در این خصوص گفت: عمده روغن های مستعمل امحاء شده، روغن های استفاده شده در برای پخت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان بود استفاده شده بودند که برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و مخاطرات مربوط به سلامتی آحاد مردم توسط مدیریت غذا و دارو امحاء گردید. شایان ذکر است این روغن ها توسط خود صنوف محترم و وظیفه شناس جمع آوری و به این مدیریت تحویل گردید. وی افزود؛  امحا روغن ها در جایگاه مخصوص دفع زباله شهرستان توسط کارشناسان این مدیریت انجام گردید.

همچنین دکتر مقدس کیا  رییس اداره نظارت بر فرآورده های خوراکی، آشامیدنی و آرایشی بهداشتی خواهان همکاری هرچه بیشتر تولیدکنندگان ثنفی مواد غذایی با این مدیریت شده و از همشهریان محترم درخواست نمود تا در هنگام خرید کالاها از مراکز عمده و خرده به وجود برچسب سیب سلامت و کد بهداشتی درج شده اهتمام ورزیده و از کالاهای قاچاق که فاقد این برچسب و برچسب اصالت کالا بوده و منشا بهداشتی آن نامشخص می باشد ؛ خودداری ورزند.

وی  ادامه داد: سلامت جامعه خط قرمز مدیریت بوده و  مدیریت غذا و دارو در راستای حفظ سلامتی جامعه تمام تلاش خود را مبذول داشته و با متخلفان بدون هیچگونه اغماض برخورد میکند فلذا همشهریان عزیز میتوانند شکایات و پیشنهادات خود را در حیطه وظایف این مدیریت بصورت حضوری و یا با شماره تلفن 37249044 در میان بگذارند.