کد خبر : 18886 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

12 تیر مصادف با سالروز فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 دوازهم تیر ماه ، سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص  مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در سال 1381می باشد. رهبر انقلاب در آن سال اهتمام همه‌ی دستگاه های مسئول برای مبارزه با قاچاق را امری واجب دانستند.به گزارش ایفدانا - Ifdana به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : دوازهم تیر ماه ، سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص  مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در سال 1381می باشد. رهبر انقلاب در آن سال اهتمام همه‌ی دستگاه های مسئول برای مبارزه با قاچاق را امری واجب دانستند.

فرمان رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی»در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خطاب به رییس جمهور وقت  :

گسترش پدیده قاچاق و تأثیر مخرب آن در امر تولید و تجارت قانونی و سرمایه‌گذاری و اشتغال، خطر جدی و بزرگی است که باید با جدیت تمام با آن مبارزه کرد و بر همه دستگاه‌هایی که به نحوی می‌توانند در این امر دخیل باشند واجب است که سهم خود را در این مبارزه ایفا کنند.

اولاً باید کانون مرکزی این مبارزه در سطحی عالی نزدیک به رییس دولت و دارای اشراف قانونی بر دستگاههای ذی‌ربط دولتی باشد،

 ثانیاً تبلیغات متناسب و هوشمندانه و همه جانبه در خدمت این مبارزه قرار گیرد،

 ثالثاً برخورد قضایی و انتظامی، قاطع و در ارتباط کامل با تصمیم‌گیری‌های آن کانون مرکزی باشد،

 رابعاً عزم جدی بر این باشد که عمل قاچاقچی کاملاً برخلاف صرفه و همراه با خطر باشد و جنس قاچاق از پیش از مبادی ورودی تا محل عرضه آن در بازار، آماج اقدامات گوناگون این مبارزه قرار گیرد.

البته در این کار لازم است با دقت و مراقبت تمام از آلوده شدن عناصر دست‌اندرکار این مبارزه به بیماری رشوه و امثال آن جلوگیری شود.

بدیهی است که دستگاه قضایی از یکسو و دستگاه‌های انتظامی و احیاناً نظامی از سوی دیگر وظیفه دارند در این امر مهم همکاری کامل داشته باشند.

توفیق جناب‌عالی و دیگر دست‌اندرکاران را در این امر بزرگ از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای
12 تیر 1381