کد خبر : 18869 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳

توسط مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی ، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو برگزار شد:

جلسه آموزشی شیرخشک، غذای رژیمی و سامانه TTAC

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برگزاری جلسه آموزشی شیرخشک، غذای رژیمی سامانه TTACبرای مسئولین فنی شرکت های توزیع دارو خبر داد.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر کیومرث رحیمی در این جلسه که در روز یکشنبه دهم تیرماه در سالن جلسات معاونت غذا و دارو  و با حضور مسئولین فنی شرکت های توزیع داروی استان برگزار شد گفت: 70 درصد از مکمل های ورزشی به صورت قاچاق و خارج از شبکه رسمی توزیع عرضه می شود.

وی افزود: در استان کرمانشاه باتوجه به شرایط فرهنگی خاص این منطقه و نیز مرزی بودن این استان بیشتر با مسئله قاچاق درگیرهستیم

رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزشهای مردمی معاونت غذا و دارو  کرمانشاه نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: بحث مکمل های ورزشی این روزها بسیار چالش برانگیز است . خانواده ها جوانان را به امید ورزش به باشگاها می فرستند اما متأسفانه عاقبت خوبی درانتظار آنها نیست.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مکمل های ورزشی قاچاق از مواد غیر مجازی تشکیل شده اند که به صورت موقت و در ظاهر ممکن است اثر بخشی بیشتری داشته باشند.

اما در دراز مدت موجب بروز صدمات و آسیب های جدی به مصرف کننده می شوند.