کد خبر : 18859 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۴

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برگزاری دومین جلسه کمیته پیگیری اجرای شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال 1397

 دومین کمیته پیگیری اجرای شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی با حضور معاون غذا و دارو و جانشین  دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  تهران روز یکشنبه10 تیر ماه1397در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdanaبه نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران: دومین کمیته پیگیری اجرای شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی با حضور معاون غذا و دارو و جانشین  دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  تهران روز یکشنبه10 تیر ماه1397در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.


این کمیته به ریاست دکتر مهران ولایی معاون غذا و دارو دانشگاه ایران و دبیری مسعود جعفرزاده رئیس اداره حمایت از تولید کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری تهران با هدف پیگیری اجرای  شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی تشکیل  گردید.

در این جلسه سرپرست اداره نظارت و بازرسی بر تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو و رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت و درمان  و آموزش پزشکی نیز حضور داشتند. همچنین نمایندگانی ازمعاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی و تهران، نایب رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی،نایب رئیس اتحادیه مواد و لوازم دندانپزشکی، نماینده اتاق اصناف تهران،نماینده سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران  و سرپرست مجتمع ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز و تخلفات پزشکی، دارویی و درمانی سازمان تعزیرات حکومتی  و نماینده  پلیس آگاهی تهران بزرگ حضور داشتند.

در این جلسه اعلام گردید که بازرسی از مطب های دندانپزشکی و کنترل برچسب اصالت کالاهای دندانپزشکی  انجام و در صورت مشاهده کالای غیرمجاز برخورد قانونی صورت می گیرد.

در پایان جلسه بر گشت های مشترک ، جهت ساماندهی عرضه و فروش تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی با حضور نمایندگان منتخب تاکید گردید.