کد خبر : 18776 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۰۷

روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک:

شهید چمران سازنده طلوعی بی پایان

سخن گفتن از شهیدی با ابعاد گوناگون، از اسوه‏ای که جمع اضداد بود، از آهن و اشک، از شیر بیشة نبرد و عارف شب‏های قیرگون، از پدر یتیمان و دشمن سرسخت کافران بسیار سخت بلکه محال است.به گزارش ایفدانا - Ifdana،روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک  با صدور پیامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن 31 خرداد، سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران ، روز بسیج را به جامعه حوزه سلامت و همکاران غذا و دارو سراسر کشور تبریک گفت.

سخن گفتن از شهید دکتر مصطفی چمران، این مرد عمل و نه مرد سخن، این نمونه کامل هجرت، جهاد و شهادت، این شاگرد مکتب علی(ع)، این مالک‏اشتر جنوب لبنان و حمزة کربلای خوزستان سخت و دشوار است. چرا که حتی نمی‏توان یکی از ابعاد وجودی او را آنگونه که هست، توصیف کرد و نبایست انتظار داشت که بتوانیم تصویر کاملی در این مختصر از او ترسیم نمایئم، که مردان و رهروان راه علی(ع) و حسین(ع) را با این کلمات مادی و معیارهای خاکی نمی‏شود توصیف نمود و سنجید.

روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک از شهيد دكتر مصطفي چمران به عنوان مجاهد خستگي ناپذير و پرشور و با صلابت ياد شده و آمده است: شهيد چمران شخصيت كم نظيري بود كه از پايه ريزي انجمن هاي اسلامي دانشجويان در آمريكا تا حضور شجاعانه در مصر، لبنان، فلسطين و جبهه هاي خونرنگ جنوب و غرب ايران اسلامي جانفشاني كرد.

در اين بيانيه همچنين، از شهيد چمران به عنوان عارف دلسوخته و پرهيزكاري كه با كوشش تحسين برانگيزش در راه تحصيل علم و كسب بالاترين مدارج علمي، هجرت در راه خدا، مبارزه و جهاد در جبهه هاي دفاع از اسلام را برگزيد، ياد شده و آمده است: اين شهيد والامقام، سرانجام به آرزويش كه همانا شهادت در راه حق تعالي بود، رسيد.

شهيد والامقام دكتر مصطفي چمران، از اولين وزيران دفاع جمهوري اسلامي، كه در نخستين هفته هاي جنگ تحميلي هشت ساله عراق عليه ايران، با تشكيل ستاد جنگ هاي نامنظم، بنيان دفاع و مقاومت مردمي را در برابر تجاوز ارتش اشغالگر عراق پايه ريزي كرده بود، در سي و يكم خرداد ماه سال 60 در نبردي نابرابر به  شهادت رسيد.

انتهای پیام/

رسول غفاری