کد خبر : 18766 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۰

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

فعالیت 250 داروخانه در کرمانشاه/ بیماران خاص نگران داروهای درمانی خود نباشند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه بیماران خاص نگران داروهای درمانی خود نباشند، گفت: بیماران خاص، می‌توانند داروهای مورد نیاز خود را از بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی تهیه کنند.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر قباد محمدی با اشاره به فعالیت 250 داروخانه در سطح استان، اظهار داشت: به ازای هر پنج هزار نفر یک مجوز داروخانه صادر می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تامین داروی مرکز درمانی و مردم استان، توسط 44 شرکت پخش دارویی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به جزو کمبود 30 قلم دارو، کمبود خاصی در تامین دارو نداریم که پیگیر جبران این کمبودها نیز هستیم.

دکتر محمدی به فعالیت 19 داروخانه شبانه‌روزی در سطح شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این داروخانه‌ها 24 ساعته موظف هستند به شهروندان خدمات ارائه دهند برخی از داروخانه‌های شبانه‌روزی ساعت 24 درب اصلی را می‌بندند، اما از طریق یک پنجره باز خدمات دارویی را به شهروندان ارائه می‌دهند.

به گفته این مسؤول، بازرسان به صورت 42 ساعته بر فعالیت داروخانه‌ها نظارت دارند.

وی افزود: بیماران خاص نگران داروهای درمانی خود نباشند، اقلام مهم دارویی برای این بیماران تهیه شده است.

دکتر محمدی اضافه کرد: بیماران خاص شامل تالاسمی، هموفیلی، ام اس و خونی، می‌توانند داروهای مورد نیاز خود را از بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی تهیه کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دانشگاه در صدد است شرایطی را فراهم کند تا تعدادی از بیماران خاص بتوانند از کلینیک بیمارستان امام رضا(ع) دارو و خدمات دریافت کنند.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند هرگونه شکایات و کمبودهای دارویی را با سامانه 1490 درمیان بگذارند.