کد خبر : 18741 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۳۴

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

بازدید دکتر دانایی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از داروخانه های شبانه روزی حکیم و جهانشیر

دکتر دانایی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به همراه دکتر زینعلی معاون غذا و دارو، مهدیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه و دکتر یغمایی مدیر داروی این معاونت از داروخانه های شبانه روزی حکیم و جهانشیر بازدید کرد.به گزارش ایفدانا -ifdana

به  نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر دانایی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به همراه دکتر زینعلی معاون غذا و دارو، مهدیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه و دکتر یغمایی مدیر داروی این معاونت از داروخانه های شبانه روزی حکیم و جهانشیر بازدید کرد.

در این بازدیدها دکتر دانایی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن حضور در داروخانه ها، از قسمت های مختلف داروخانه بازدید نمود.

سرپرست دانشگاه بر فرهنگ سازی نحوه صحیح استفاده از دارو تاکید نمود و بیان داشت: مصرف دارو از مهم‌ترین ارکان درمان بیماری‌ها است، ولی مصرف غیر منطقی دارو علاوه بر عدم درمان بیماری باعث ایجاد عوارض دارویی در طولانی مدت می‌شود که متاسفانه خوددرمانی، عادت معمول بسیاری از مردم برای درمان بیماری‌ها است.

وی افزود: بعضی افراد با خود درمانی و مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک دچار عوارض یا تداخلات دارويي می شوند که این امر برای سلامتی بسیارخطرناک می باشد.

همچنین دکتر جمشیدی موسس داروخانه شبانه روزی حکیم و دکتر جهانشیر مسئول داروخانه شبانه روزی جهانشیر ضمن قدردانی از حضور سرپرست دانشگاه در این داروخانه ها، به ارائه گزارشاتی از وضعیت و روند ارائه خدمت به همشهری ها و مسافرین عزیز پرداختند.

دکتر دانایی شرایط و وضعیت این داروخانه ها را مطلوب ارزیابی کرده و از نحوه ارائه خدمات شبانه روزی، حسن خلق پرسنل، حضور و خدمت رسانی به مردم شریف استان قدردانی نمود.