کد خبر : 18718 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴

توسط معاونت غذا و داروی اهواز صورت گرفت؛

برگزاری دومین جلسه سالجاری کمیته تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی اهواز

دومین جلسه سالجاری کمیته تخصصی دارو ، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد طرح تحول سلامت دانشگاه با حضور اعضای هیئت رییسه و رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جندی شاپور اهواز در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.
 
 


به گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا وداروی اهواز، دومین جلسه سالجاری کمیته تخصصی دارو ، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد طرح تحول سلامت دانشگاه ۲۱ خرداد ماه جاری با حضور اعضای هیئت رییسه و رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جندی شاپور اهواز در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه وضعیت ارائه خدمات دارو ، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی در بیمارستان تخصصی شهید بقایی ۲ و ارائه خدمات دارویی در برنامه پزشک خانواده سطح یک در مراکز بهداشتی درمانی در راستای وظایف ابلاغی کمیته در حضور اعضاء ارائه شد.

با توجه به اینکه بیمارستان شهید بقایی ۲ به تنهایی سهم‌ ۵۰ درصدی از خرید دارو بیمارستانهای تحت پوشش را بحود اختصاص می دهد و از سویی ده داروی پرهزینه مصرفی نیز ۳۱ درصد هزینه دارویی بیمارستان را بخود اختصاص می دهد، بر اجرای برنامه های راهبردی مدیریت اقلام مذکور از جمله تجویز مطابق پروتکل های دارویی و بهره برداری از توان علمی داروسازان بالینی و بیمارستانی تاکید شد.

همچنین در خصوص تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی نیز اجرای برنامه های راهبردی حوزه غذا و دارو برای استقرار فرمولاری ملزومات مصرفی پزشکی در بیمارستان در سالجاری و وضعیت ارتقاء مدیریت سطح‌نگهداشت و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی ( سامانه PMQ) گزارشاتی ارائه شد.

مسئول امور دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه نیز گزارش اجمالی از تعهدات دارویی برنامه پزشک خانواده در مراکز بهداشتی درمانی و فرآیندهای تامین، توزیع، پایش و نظارت بر ارائه خدمات دارویی در کلیه سطوح ارائه کرد.

گفتنی است: در ادامه جلسه اعضای هیئت رییسه نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

 یادآور می شود دکتر ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اهتمام و توجه ویژه به وظایف و تعهدات سازمانی را یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانسته و ضمن‌ تاکید بر تامین‌نیازهای دارویی بیمارستان ها از سویی خواستار توجه به سایر پرداخت های بیمارستانی از جمله مطالبات شرکت های تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی شد.

DSC_0011-300x199 برگزاری دومین جلسه سالجاری کمیته تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی اهوازDSC_0011-300x199 برگزاری دومین جلسه سالجاری کمیته تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی ستاد طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی اهواز

انتهای پیام/