کد خبر : 18296 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶

به مناسبت هفته سلامت برگزار شد.

همایش سفیران سلامت

پیش از ظهر امروز، چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه همایش سفیران سلامت توسط معاونت غذا و دارو در سالن اجتماعات باقرالعلوم دانشگاه برگزار شد.به گزارش ایفدونا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد پیش از ظهر امروز، چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه همایش سفیران سلامت توسط معاونت غذا و دارو در سالن اجتماعات باقرالعلوم دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر مصدق معاون غذا ودارو، دکتر لطفی معاون اجتماعی و دکتر مورکیان مدیر نظارت بر مواد غذایی یزد به ایراد سخنرانی پرداختند.

به بیان مدیر نظارت بر مواد غذایی از جمله محور ها و اهداف اصلی این همایش عدالت در دسترسی به خدمات سلامت، سلامت برای همه، در همه جا، مقابله با آسیب های اجتماعی، حمایت از فقرا در دسترسی به سلامت، ترویج سبک زندگی سلامت محور بود که بخشی از آن با تلاش مسئولین فنی صنایع غذایی استان در راستای کاهش عوامل خطر ( قند و نمک و چربی و اسید چرب ترانس ) در محصولات تولیدی و بخشی دیگر با تلاش مسئولین دانشگاه و همچنین مسئولین استان محقق خواهد شد.

در ادامه دکتر فرحزادی دکترای روانشناسی در خصوص روانشناسی تعارض به ایراد سخنرانی پرداخت.

این همایش که با حضور 160 نفر از مسئولین فنی استان  از ساعت 8 صبح تا 13 ادامه داشت از مسئولین فنی صنایع غذایی که در راستای کاهش عوامل خطر(قند و نمک وچربی واسید چرب ترانس) گام برداشته اند یا نسبت به تولید محصول سالم اقدام نموده اند با اهداء لوح، تقدیر و تشکر به عمل آمد.