کد خبر : 18194 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۱۱

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه :

نام آزمایشگاه دقت و حساسیت به ذهن متبلور می سازد

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: کار آزمایشگاههای کنترل غذا و دارو با سایر آزمایشگاه های تشخیص طبی متفاوت است اما نام آزمایشگاه در هر صورت دقت  و حساسیت را به ذهن انسان متبلور می سازد.به گزارش ایفدانا -  به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر مجید محمودی طی مصاحبه ای با روابط عمومی معاونت غذا و دارو ضمن تبریک سالروز میلاد حکیم جرجانی و روز آزمایشگاه به جامعه آزمایشگاهی کشور مخصوصاً آزمایشگاههای کنترل غذا و دارو اظهارداشت: کار آزمایشگاه به طور اعم کاری بسیار دقیق و پرزحمت است و همکارانی که در این حوزه کار می‌کنند زحمات زیادی را متحمل میشود.

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و دارو گفت: در سال ۹۶ بیش از شش هزار مورد آزمایش بر روی نمونه ها دریافت شده صورت گرفته است که به رغم حجم بالای این نمونه ها دقت در انجام آزمایش برای ما بسیار حائز اهمیت بوده است.

دکتر مجید محمودی افزود تلاش ما این است محصولی که به دست مردم میرسد از سلامت و کیفیت کافی برخوردار باشد و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با نظارت دائم و مستمر حافظ سلامت آنها خواهیم بود.

وی گفت: آزمایشگاه کنترل غذا و دارو کرمانشاه شامل بخش های شیمی آزمایشگاه دارو آزمایشگاه میکروبی بافت شناسی آزمایشگاه بسته بندی آنالیز دستگاهی می باشد که هر بخش به دستگاه های بسیار پیشرفته و دقیقی مجهز است.

دکتر محمودی خاطرنشان ساخت ما به نمونه هایی که از طرق قانونی به آزمایشگاه ارجاع داده می شود ترتیب اثر می‌دهیم و اغلب نمونه‌ها از طریق مراکز نظامی و انتظامی، مراکز بهداشت و درمان شهرستان ها، مدیریت نظارت بر مواد غذایی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو و سایر دستگاه های ذی ربط به این آزمایشگاه ارسال می‌شوند. یا در صورت اینکه کسی از محصول و یا کارخانه ای شکایت داشته باشد،  محصول مورد شکایت از طریق واحد شکایات این معاونت به آزمایشگاه تحویل داده میشود.

وی خاطرنشان ساخت: تعدد نمونه های مورد  آزمایش بسیار زیاد است. برای مثال آرد و نان، برنج، نوشیدنی ها از قبیل آب معدنی و نوشابه ها،  فرآورده‌های لبنی، روغن‌ها، انواع نان شیرینی،  کنسرو جات، لوازم آرایشی و بهداشتی، دستمال کاغذی و دارو از مهمترین این اقلام هستند.

دکتر مجید محمودی در پایان خاطرنشان ساخت ما برای این آزمایشگاه برنامه‌های مهمی را در دست اقدام داریم که تکمیل ساختمان جدید  آزمایشگاه با زیربنایی بالغ بر ۸۰۰ متر مربع و با استانداردهای لازم و رعایت ۱۷۰۲۵   ISOاز آن جمله است. همچنین راه اندازی آزمایشگاه مکمل‌ها و گیاهان دارویی و آزمایشگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی از دیگر برنامه‌های این مدیریت است.