کد خبر : 17929 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۶

تجلیل معاونت توسعه مدیریت و منابع از ائمه جماعت سازمان غذا و دارو

به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو ،  از زحمات و تلاشهای روحانیون سازمان  تجلیل بعمل آمد .به گزارش ایفدانا -

این جلسه که روز یک شنبه 1396/12/27 در ساختمان معاونت توسعه مدیریت و منابع ( توحید)  و  با حضور آقای دکتر حریری (معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ) ، مدیران کل ، معاونین حوزه پشتیبانی ، منابع انسانی ،  امور مالی  و  ائمه جماعت ساختمان های تابعه سازمان برگزار گردید ، از عملکرد  این عزیزان  جهت  برپایی نماز جماعت ، حضور در مراسمات مذهبی و پاسخ به سوالات شرعی همکاران  سازمان  در طی سال گذشته  ، تقدیر به عمل آمد.

آقای دکتر حریری ، در این مراسم از نقش روحانیت در ادوار مختلف تاریخ کشور تمجید و این قشر را قدیمی‌ترین نهاد در زندگی اخلاقی، تربیتی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان به ویژه شیعیان معرفی نمودند .

وی همچنین اظهار داشتند : مردم برای هدایت به راه راست به راهنمایی عالم دینی نیاز دارند ، بنابراین مسئله مراجعه به اهل خبره برای حوزه دین هم امری مُسجّل است. پس وجود روحانیت به معنای کسانی که عالِم دین هستند و می‌توانند دین را به اقتضای نیازهای زمانه برای مردم توضیح دهند و مردم را از شبهه خارج کنند ، با شبهاتی که ایجاد می‌شود مقابله کرده و آگاهی‌های دین را در اختیار مردم قرار دهند و... لازم است. به همین منظور حضور این قشر در ساختمان های مختلف سازمان به صورت یومیه ، دسترسی و ارتباط آسان همکاران به عنوان گروهی از جامعه به این بزرگواران باعث برطرف گشتن مشکلات عقیدتی و مذهبی همکاران میشود .

حریری با اشاره به اینکه امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی امکانات برای تبلیغ دین فراهم است، گفت: در دنیای امروز وظیفه ما یک وظیفه خطیر و مهمی است ، زیرا روحانیون و علما طلایه داران تبلیغ دین هستند ، بنابراین باید با عزم و اراده جدی در صحنه حاضر و به تبلیغ احکام دین بپردازند. / س