کد خبر : 17847 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳

معاونت غذا و دارو تهران:

برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت بزرگداشت روز شهدا

همزمان با سالروز بزرگداشت شهدا، ایستگاه صلواتی در معاونت غذا و دارو تهران برپا شد.به گزارش خبرنگارایفدانا ازروابط عمومی معاونت غذا و دارو :  شهادت پربارترين و عميق ترين و بالنده ترين واژه اي است كه از قد است و شكوه و نورانيت و جذبه خاصي برخوردار است و با بار غني و محتواي وسيعي كه دارد، نموداري است از تكامل ايمان و عمل صالح و مقاومت و تمحيص و شناخت و مبارزه و جهاد. كلمه اي كه به تنهايي، فرهنگي گسترده دارد كه سطر سطر و جمله جمله اش گوياي بعد والائي است در حيات بشر،فرهنگي كه حرف حرفش از حضور، نظارت، آگاهي، دقت، انتخاب، روشن دلي، روشن گري، تسليم، رضا، توكل، ايثار، تقوي، عبوديت و ايمان حكايت مي كند.

 شهادت در لغت به معناي حضور در صحنه، آگاهي و ادراك با حواس ظاهري و يا باطني، ظهور عيني و ملموس، گواهي و قضاوت بر مبناي يقين و اعتقاد است. در مجموع شهادت يعني گواهي همه جانبه كه از طريق حضور كامل در صحنه و برمبناي آگاهي حاصل مي گردد. در مرتبه بعد شهادت از ويژگيهاي پيامبر و ملائكه الله است و در مراتب بعد شهدا را هم شامل ميگردد.اما در اصطلاح شهادت به معني كشته شدن در راه خدا مي باشد كه ائمه معصومين سلام الله عليهم اجمعين نيز اين كلمه را با همين معني بكار برده اند.

به همین مناسبت صبح امروز22 اسفند  ۹۶ ، در محل ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی تهران ایستگاه صلواتی برپا و از دانشجویان و عموم مردم پذیرایی شد.