کد خبر : 17837 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۶:۳۶

معاون غذا ودارو خراسان شمالی بیان کرد:

ضرورت توجه بیماران به توصیه های دارویی در سفرو خودداری از قطع ناگهانی داروها

چنانچه به دلیل ابتلا به بیماری مزمن ،دارویی را به صورت مرتب مصرف می کنید مطمئن شوید دارو را به حد نیاز و تا پایان تعطیلات و ضمن سفر در اختیار داریدو از قطع ناگهانی داروها خودداری کنید به گزارش ایفدانا - Ifdana  به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی خراسان شمالی دکتر علی یوسفی  معاون غذا و داروبا بیان این مطلب گفت : بسیاری از دارو ها مانند داروهای ضد تشنج ، داروهای بیماری های قلبی و فشار خون ، داروهای ضد افسردگی و اختلالات عصبی ، داروهای ضد دیابت و چربی خون و برخی داروهای مسکن و همچنین آنتی بیوتیک ها باید مرتب مصرف شوند و قطع ناگهانی این داروها بیمار را دچار مشکل خواهد کرد.

دکتر « علی یوسفی » تصریح کرد : چنانچه ضمن حرکت در سفر با عوارضی مانند سرگیجه و حالت تهوع مواجه می شوید،  می توانید با مصرف یک یا دو قرص 50 میلی گرمی دیمن هیدرینات نیم ساعت قبل از سفر و تکرار یک قرص هر 4 تا 6 ساعت یکبار این عوارض را برطرف نمایید.

این مسئول اضافه کرد : باید توجه داشت که در طول 24 ساعت نباید بیشتر از 8عدد قرص مصرف شود و در صورت بارداری یا شیردهی با داروساز یا پزشک مشورت نمایید.

دکتر « یوسفی » در خصوص نحوه نگهداری داروها در سفر نیز بیان کرد : نحوه نگهداری داروها را از دکتر داروساز هنگام تحویل دارو بپرسید و داروهای یخچالی را همراه با یخ و یا در داخل ظرف خنک حمل نمایید.

به گفته وی در صورت نیاز می توانید سوالات خود را در زمینه اطلاعات دارویی و موارد مسمومیت با کارشناسان مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم به شماره 190 در میان بگذارید.