کد خبر : 17815 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷

به گزارش ایفدانا دکتر غلامرضا اصغری در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرداخت به موقع مطالبات در مورد دارو و تجهیزات، تصریح کرد: نباید برای تامین دارو و تجهیزات بیماری به خارج از بیمارستان ارجاع داده شود . 

دکتر اصغری با اشاره به برنامه تقویت آزمایشگاهی استان به عنوان یکی دیگر از برنامه های حوزه غذا و دارو، گفت: ابلاغ آیین نامه کنترل استفاده از آنتی بیوتیک ها و نظام مند کردن توزیع داروهای مخدر در داروخانه های منتخب از دیگر برنامه های ما است که این برنامه در دو استان کرمان و فارس نیز در حال انجام است . 

دکتر اصغری در ادامه با تاکید بر ضرورت تجویز دارو از فهرست دارویی کشور از سوی پزشکان، گفت: پزشکان نباید خارج از فهرست دارویی کشور تجویز دارو داشته باشند و در این صورت گزارشات به نظام پزشکی داده خواهد شد . 

رییس سازمان غذا و دارو در مورد داروهای خاص گفت: اینگونه داروها باید در مراکز خاص این بیماران تجویز شود و حمایتهای مالی در این زمینه نیز داریم .  معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان این که 60 قلم دارو، 80 درصد هزینه های بیمارستانی را تشکیل می دهند، گفت: باید برنامه ریزی به منظور خریداری عمده این 60 قلم دارو برای بیمارستان ها صورت گیرد.