کد خبر : 17702 تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۷:۰۲

در شهرستان فسا صورت گرفت:

برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان فسا

اولین مجمع سلامت شهرستان فسا با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی فسا، روسا و نمایندگان سازمان ها و دستگاه ها و موسسات عضو مجمع در فرمانداری ویژه شهرستان برگزار گردید.به گزارش ایفدانا، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا اولین مجمع سلامت شهرستان فسا با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی فسا، روسا و نمایندگان سازمان ها و دستگاه ها و موسسات عضو مجمع در فرمانداری ویژه شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا به ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده  در راستای تأمین سلامت مردم شهرستان در سال 96 پرداخت و در ادامه دو چالش مهم در حوزه نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی و حوزه نظارت بر دارو و مواد مخدر را مطرح کرد.

دکتر صفورا محبی بیان داشت: با توجه به سخت گیری هایی که بر کارگاه و کارخانه های تولید مواد غذایی در خصوص الزام حضور مسئول فنی در شیفت های فعال، آزمایش محصولات تولیدی و ارسال ماهیانه آن به معاونت غذا و دارو، الزام نصب نشانگر رنگی تغذیه ای بر روی محصولات تولیدی و ...انجام شد، توانستیم به سطح مطلوبی در شاخص های این حوزه برسیم، ولی متأسفانه رشد قارچ گونه مراکزعرضه لبنیات سنتی در سطح شهرستان سلامت مردم را به خطر انداخته است. مراکزی که محصولات لبنیات سنتی بدون کسب مجوزهای لازم، بدون حضور مسئول فنی و بدون انجام آزمایش و بررسی های لازم، تولید می کنند و در اختیار مصرف کننده در هر گروه سنی قرار می دهند.

وی در ادامه چالش دیگر معاونت غذا و دارو، که عرضه و فروش کالاهای سلامت محور قاچاق در کالای پزشکی ها، عطاری ها و مراکز فروش مکمل های رژیمی و غذایی می باشد را مطرح و افزود: متأسفانه علی رغم همکاری بسیار خوب دادستان محترم شهرستان در برخورد قاطع با متخلفین، همچنان شاهدعرضه و فروش کالاهای سلامت محور قاچاق و تقلبی در این مراکز هستیم که می تواند سلامت و امنیت مردم را تهدید کند.

در پایان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن تشکر و قدردانی از تشکیل این جلسه از فرماندار ویژه شهرستان درخواست کرد که با افرادی که به بهانه اشتغال زایی سلامت مردم را تهدید می کنند برخورد قاطع صورت گیرد.