کد خبر : 17680 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵

رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه:

45 درصد از بازرسی های ما در کرمانشاه منجر به کشف کالای قاچاق شده است

رئیس اداره بازرسی ویژه و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تا الان ۳ میلیون و ۷۵ هزار و ۲۹۳ قلم کالای غیرمجاز در استان کشف شده است و خوشبختانه ۴۵ درصد از بازرسی های ما منجر به کشف کالای قاچاق شده است.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه:  نشست خبری مسئولان حوزه غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  در روز دوشنبه هفتم اسفند ماه برگزار شد.

دکتر کیومرث رحیمی رئیس اداره بازرسی ویژه و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور در این نشست اظها داشت: خوشبختانه ۴۵ درصد از بازرسی های ما منجر به کشف کالای قاچاق شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا الان ۳ میلیون و ۷۵ هزار و ۲۹۳  قلم کالای غیرمجاز در استان کشف شده گفت: این کالاهای کشف شده به ارزش ۲ میلیارد تومان بوده است.

محمودی مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست بیان کرد: ما مجوز آزمایش دارو را گرفته ایم و امیدواریم آزمایشگاه جامع غرب کشور باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: ۳ هزار ۶۰۰ نمونه آزمایشی مورد آزمایش قرار گرفته که از این نمونه های آزمایشی فقط ۴۵ درصد قابل قبول است و ۵۵ درصد مردود است.

دکتر محمدی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: ۱۴میلیارد تومان  به مناطق زلزله زده دارو و تجهیزات پزشکی رایگان و حدود ۲۱ میلیارد تومان تجهیزات سرمایه ایی به  ارسال شد.