کد خبر : 17593 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۲۹

کنفرانس علمی طب سنتی و مکمل در ایلام:

برگزاری کنفراس علمی طب سنتی و مکمل در معاونت غذا و دارو

کنفرانس های علمی یک روزه، طب سنتی و تجویز منطقی داروهای سنتی در بیماریها همراه با امتیاز بازآموزی، با حضور دکتر شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و اساتید این رشته، دکتر محمد رضا مروتی متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دکتر لیلی عبدی متخصص داروسازی سنتی و عضو انجمن طب سنتی ایران، با هدف آموزش ویژه پزشکان، مشاورین تغذیه،  داروسازان و متخصصین داخلی در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.به گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ایلام: 

در راستای آموزش پزشکان و پیراپزشکان در خصوص طب سنتی و مکمل، طی دو روز متوالی 26 و 27 بهمن ماه 96 در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو ایلام برگزار شد.

کنفرانس های علمی یک روزه، طب سنتی و تجویز منطقی داروهای سنتی در بیماریها همراه با امتیاز بازآموزی، با حضور دکتر شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و اساتید این رشته، دکتر محمد رضا مروتی متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دکتر لیلی عبدی متخصص داروسازی سنتی و عضو انجمن طب سنتی ایران، با هدف آموزش ویژه پزشکان، مشاورین تغذیه،  داروسازان و متخصصین داخلی در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

در ابتدای جلسات دکتر شاهماری به بیان هدف از برگزاری این کنفرانس های علمی و اهداف کلان وزارت بهداشت در خصوص طب سنتی و فرآورده های تولیدی طبیعی و گرایش جامعه به سمت مصرف آنها و بیان اهمیت شناخت گیاهان دارویی، داروهای سنتی و نحوه اخذ مجوزهای لازم جهت صدور پروانه ساخت از اداره کل فراورده های طبیعی سنتی و مکمل پرداختند.

در ادامه محورهای مورد بحث در کنفرانس طب سنتی امور طبیعیه،  مزاج شناسی و درمانهای سنتی برخی بیماریها و معضل چاقی در جامعه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. 

سپس محورهای مورد بحث در کنفرانس تجویز منطقی داروهای سنتی معرفی کتابها و رفرنس های علمی معتبر، بیان مفردات و مرکبات،  تجویز منطقی فراورده های طبیعی و سنتی موجود در بازار،  تداخلات آنها و نحوه تجویز این داروها پرداخته شد.

این دوره دو روزه  از نظر محتوا و ایجاد انگیزه های علمی مورد توجه شرکت کنندگان واقع شد و خواستار تداوم برگزاری دوره های بازآموزی طب سنتی و مکمل شدند.